Nädalainfo (01.11.2021 - 07.11.2021)

Nädalakavas avaldatakse eelinfo ministrite tegevuse kohta.

Peaministri nädalakava

Nädalakavas avaldatakse eelinfo peaministri tegevuse, sealhulgas lobistidega toimunud kohtumiste kohta. Nädalakava avaldatakse veebilehel üldjuhul esmaspäeval.

Ministeeriumid ja nende valitsemisalad

Esmaspäev, 1. november

Minister Liina Kersna ja kantsler Kristi Vinter-Nemvalts kohtuvad Eesti Koolijuhtide Ühendusega.

Üldharidus- ja noortepoliitika asekantsler Liina Põld osaleb arutelul OECD projektimeeskonnaga 21.-23.11.2021 toimuva OECD Education Policy Reform Dialogue kohtumise sisuliseks ettevalmistuseks.

Teisipäev, 2. november   

Minister Liina Kersna külastab Tallinna Prantsuse Lütseumi.

Minister Liina Kersna kohtub ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Suti ja Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi juhataja Jaak Viloga.

Kantsler Kristi Vinter-Nemvalts osaleb Euroopa Hotelli- ja Turismikoolide Assotsiatsiooni konverentsil.

Neljapäev, 4. november    

Minister Liina Kersna osaleb valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

Reede, 5. november 

Minister Liina Kersna osaleb aasta kooli väljakuulutamisel. ETV saade “Terevisioon” läheb eetrisse aasta kool 2021 tiitli võitnud koolist.

Info täieneb

Esmaspäev, 1. november

1.–7. novembrini korraldab Kaitseliidu Lõuna maakaitseringkond Lõuna-Eestis õppuse Sibul 2021, millel osalevad kõik Kaitseliidu Lõuna-Eesti malevad. Õppuse aktiivne faas kestab reedest pühapäevani, mil toimuvad õppelahingud ja tänavapildis võib kohata tavapärasest rohkem kaitseliitlasi. Lisainfo: 5306 9512, sibul.tartu@kaitseliit.ee

Teisipäev, 2. november

2. novembril korraldab toetuse väejuhatuse logistikapataljon Jüri Gümnaasiumi 6.–9. klasside õpilastele spordipäeva Männiku takistusrajal. Lisainfo: Martin Hiir, 5887 5378, martin.hiir@mil.ee

Kolmapäev, 3. november

Kultuuriminister Anneli Ott kohtub Austria suursaadiku Dr Julius Lauritschiga.
Lisainfo: Marta-Magdaleen Kuningas, ministri nõunik, 5697 8695, marta-magdaleen.kuningas@kul.ee

Neljapäev, 4. november

Kultuuriminister Anneli Ott osaleb Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.
Lisainfo: Marta-Magdaleen Kuningas, ministri nõunik, 5697 8695, marta-magdaleen.kuningas@kul.ee

Esmaspäeval, 01.11

 • Terve nädala kestab rahvusvaheline kliimamuutuste tippkohtumine COP26, mis sel aastal toimub Šotimaal, Glasgows. Kohtumisel osaleb Eestist peaminister Kaja Kallas, keskkonnaminister Tõnis Mölder, Riigikogu Keskkonnakomisjoni esimees Yoko Alender, kliima- ja energia erisaadik Kaja Tael, ministeeriumide ja ettevõtete esindajad. EL osaleb läbirääkimistel ühiste seisukohtadega, mis kinnitati oktoobrikuus toimunud EL Keskkonnanõukogus liikmesriikide poolt. Keskkonnaministeeriumi eksperdid osalevad läbirääkimiste EL koordinatsioonikohtumistel ja korraldavad mitmeid kõrvalüritusi COP26 alal. Lisainfo:  Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik Agnes Aaslaid, agnes.aaslaid@envir.ee, 5661 2775
 • 1. novembril algava hundijahi käigus tohib esmalt küttida 50 looma. Veebruari lõpuni kestva hundijahi eesmärk on ohjata hundi arvukust ning seeläbi enneteada ja vähendada kiskjakahjustusi. Keskkonnaameti kinnitatud esmane küttimismaht on väiksem kui eelmisel aastal, kuna hundi arvukus on pisut vähenenud. Küttimismahtude määramisel võttis Keskkonnaamet aluseks Keskkonnaagentuuri esitatud hundi küttimisettepaneku ning Keskkonnaameti kogutud andmed hundi tekitatud kahjustuste kohta. Lisainfo: https://keskkonnaamet.ee/uudised/algava-hundijahi-kaigus-tohib-esmalt-kuttida-50-looma või Keskkonnaameti jahinduse peaspetsialist Margo Tannik, margo.tannik@keskkonnaamet.ee, 516 0148
 • 1.–3. novembrini on Eestis grupp Rootsi harrastuspüüdjate organisatsioonide esindajaid, kes on huvitatud meie lõhepüügi korraldusest ja probleemidest. Külalised alustavad seminariga Keskkonnaministeeriumis. Samuti näidatakse neile lõhejõgesid ning nendega seotud probleeme. Lisaks viiakse nad öösel kalavalvesse Kunda ja Selja jõele, Põlulasse lõheliste paljundamise teemat uudistama ning teostatud kalapääsudele Pärnumaal jne. Lisainfo: Keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna peaspetsialist Tanel Ader, tanel.ader@envir.ee

Kolmapäeval, 03.11

 • Kell 10–15.30 toimub maareformi 30. aastapäevale pühendatud konverents „Otsides lahendusi maareformist jäänud kitsaskohtadele“. Keskkonnaminister Tõnis Mölder osaleb tervitussõnavõtuga. Konverents annab ülevaate maareformi hetkeseisust ja pakub lahendusi reformist edasikandunud probleemidele. Maa-amet esitleb ka kogumikku „Maareform 30. Artiklid ja meenutused“. Konverentsi saab jälgida veebiülekande vahendusel Maa-ameti veebilehel.
 • Kell 9-12.30 toimub „Keskkonnakaitseluba 3.0“ projekti tutvustus ja kaasamine. Virtuaalkohtumine toimub Zoomis ning sel antakse ülevaade projekti eesmärkidest, tegevustest ja ajakavast. Lisaks tutvustatakse ja küsitakse tagasisidet seni markeeritud kiirematele võimalikele muudatustele ning arutletakse, milliseid teemasid peaks projekti raames pikemas perspektiivis käsitlema. Osalemine registreerumisega, soovijatel palutakse ühendust võtta projektijuht Hanna Vahteriga e-posti aadressil hanna.vahter@envir.ee.
 • Maa-ameti geoloogia osakonna juhataja Reet Roosalu ja nõunik Ivo Sibul esinevad Tartu Ülikooli täiendõppe koolitusel „Maapõue geoinfosüsteemid ja nende rakendused“.  Maa-ameti ettekannete teemad on „Maapõuealased andmed Maa-ameti XGIS2 kaardiserveris. Lubade taotluste suhtes arvamuse andmine“ ja „Maa-ameti avaandmed. Geoloogilist infot edastavate teenuste kasutamine QGISis“. Koolitus toimub ESFi toel programmi "Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine" raames ning on suunatud ettevõtete tänastele ja tulevastele maapõue- ja keskkonnaspetsialistidele, kes on huvitatud digioskuste arendamisest maapõue geoinfosüsteemide valdkonnas.

Neljapäeval, 04.11

 • Tallinnas, Proto avastustehases toimub rahvusvaheline keskkonnakonverents ja -gala. Konverents on pühendatud elurikkuse ja kliima probleemidele ja algab kell 9.45. Üles astuvad näiteks Riyong Kim, Euroopa Keskkonnaagentuuri looduskapitali ja ökosüsteemide programmijuht; Humberto Delgado Rosa, Euroopa Komisjoni keskkonna peadirektoraadi looduskapitali direktor ja Neville Ash, ÜRO keskkonnaprogrammi looduskaitse seirekeskuse juhataja. Eesti teadlastest kõnelevad Teaduste akadeemia president Tarmo Soomere, TÜ kaasprofessor Aveliina Helm ja Tallinna Loomaaia direktor Tiit Maran, Tallinna Loomaed. Lisainfo: Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna peaspetsialist Marju Kaasik, marju.kaasik@envir.ee, 626 2811 / 513 3165
 • 4. novembril külastavad Keskkonnaministeeriumi Eesti kaugpüügiettevõtte Reyktal esindajad. Nendega kohtuvad Keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna juhataja Herki Tuus ja nõunik Kaire Märtin. Teemaks kaugpüügi arenguvõimalused Põhja Atlandil. 

Esmaspäev, 1. november

 • Kell 13 osaleb maaeluminister Urmas Kruuse avatud toidutööstuste nädala avaüritusel, kus tutvustatakse Põllumajandusuuringute Keskuse tehtud uuringu „Toidutööstuse konkurentsivõime ja arenguperspektiivid“ tulemusi ning kuulatakse Eesti toidutööstusettevõtete kogemuslugusid. Huvilised saavad avaüritusega liituda üle veebi.  Virtuaalsena toimuv avatud toidutööstuste nädal kestab 1.–7. novembrini.

Teisipäev, 2. november

 • Kell 10 osaleb maaeluminister Urmas Kruuse kabinetinõupidamisel.

Neljapäev, 4. november

 • Maaeluminister Urmas Kruuse osaleb valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

Esmaspäev, 01. november

 • Minister Andres Sutt kohtub Tšehhi senati presidendi ja teda saatva delegatsiooniga, et rääkida COVID-meetmetest ning startup tegevustest ja võimalikust koostööst. Lisainfo: Rasmus Ruuda, 625 6429, rasmus.ruuda@mkm.ee.
 • Minister Taavi Aas külastab 1.-3. novembril äridelegatsiooniga Hollandit, kus kohtub Hollandi energia- ja kliimaministriga ning tutvub kohaliku taastuvenergia tootmisega. Lisainfo: Kadri Laube, 625 6372, kadri.laube@mkm.ee.

Teisipäev, 02. november

 • Minister Andres Sutt osaleb valitsuse kabinetinõupidamisel, et arutada COVID-19 levikuga seotud küsimusi.
 • Toimub Avaandmete foorum 2021, mille eesmärk on tuua kokku andmehuvilised üle riigi ning jagada positiivseid kogemusi ja ka murekohti seoses andmete kasutamisega. Avaandmete foorumi päeva esimeses pooles toimuvad ettekanded on vaadatavad ka veebi vahendusel. Tutvu ajakavaga ja registreeru: https://www.conference-expert.eu/et/avaandmed2021

Kolmapäev, 03. november

 • Minister Andres Sutt kohtub Soome-Eesti kaubanduskoja liikmetega, et rääkida koostööst kahe riigi vahel.
  Lisainfo: Rasmus Ruuda, 625 6429, rasmus.ruuda@mkm.ee.

Neljapäev, 04. november

 •  Ministrid Andres Sutt ja Taavi Aas osalevad valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.
 • Minister Andres Sutt esineb Äripäeva venekeelsel konverentsil, kus on teemaks Eesti ettevõtluspoliitika ja meie tuleviku väljavaade. Lisainfo: Rasmus Ruuda, 625 6429, rasmus.ruuda@mkm.ee.
 • Ehituse asekantsler Jüri Rass osaleb Riigi Kinnisvara korraldataval konverentsil "Mõttemuutjad 2021", kus osaleb paneeldiskussioonis teemal „Kinnisvarakeskkond aastal 2031″. Lisainfo: Kadri Laube, 625 6372, kadri.laube@mkm.ee.
 • 4. novembril on avalduste esitamise tähtaeg riigi digiteenuste konkursil “Su/g 2022” osalemiseks! Lisainfo konkursi kohta leiab Digiriigi blogist.

Reede, 05. november

 • Minister Andres Sutt on visiidil Saaremaal, et tutvuda kohalike ettevõtjatega.
  Lisainfo: Rasmus Ruuda, 625 6429, rasmus.ruuda@mkm.ee.

Teisipäev, 2. november

 • Ministrid Keit Pentus-Rosimannus ja Jaak Aab osalevad valitsuse kabinetinõupidamisel.
 • Minister Keit Pentus-Rosimannus kohtub Eesti Tööandjate Keskliidu liikmetega.   
 • Minister Keit Pentus-Rosimannus osaleb Eesti Panga nõukogu koosolekul.

Neljapäev, 4. november

 • Ministrid Keit Pentus-Rosimannus ja Jaak Aab osalevad valitsuse istungil ning kabinetinõupidamisel.
 • Rahatarkuse koordinaator Liisi Kirch juhib hariduskonverentsil Ennast juhtiv ja väärtust loov noor ei ole imeloom.Vol2 töötuba, kus fookuses on õpetajate rahatarkuse mentorklubide tegevus.

Info täieneb

Esmaspäev, 1. November

 • Tervise- ja tööminister Tanel Kiik esineb algsega kell 14 Facebooki otseülekandes, kus räägib COVID-19 olukorrast Eestis ja viiruse vastasest vaktsineerimisest. Ministrile on võimalik esitada ka eelnevalt küsimusi tema Facebooki kontol.
 • Sotsiaalkindlustusameti lastekaitse osakonna eestvedamisel algab kolmenädalane sotsiaalmeedia kampaania #hingeltkaitsja, mis tutvustab lastekaitsetöötajate tööd ja julgustab vanemaid-lapsi lastekaitsetöötajate pool pöörduma. Lisainfo: press@sotsiaalkindlustusamet.ee.

Teisipäev, 2. november

 • Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo ning tervise- ja tööminister Tanel Kiik osalevad COVID-19 valitsuskabineti nõupidamisel.
 • Minister Tanel Kiik kohtub ettevõtluse esindusorganisatsioonide esindajatega COVID-19 teemadel.

Kolmapäev, 3. november

 • Minister Tanel Kiik osaleb Terviseameti pressikonverentsil.
 • Minister Tanel Kiik osaleb peaministri ja sotsiaalpartneritega kolmepoolsel kohtumisel.
 • Minister Signe Riisalo osaleb Arenguseire Keskuse raporti „Pikaajalise hoolduse tulevik. Arengusuundumused aastani 2035“ esitlusel.
 • Sotsiaalkindlustusamet korraldab koostöös rehabilitatsioonikeskusega Papaver 0-15-aastaste laste hooldajatele sotsiaalse rehabilitatsiooni teenust tutvustava infopäeva Tartus. Üritust on võimalik jälgida ka Zoomi vahendusel. Lisainfo: https://sotsiaalkindlustusamet.ee/et/node/113310.
 • Sotsiaalkindlustusameti pensioninõustajad jagavad Keila Sotsiaalkeskuses pensioniinfot ning räägivad sellest, kuidas tulevikus teadlikult oma pensioni kujundada. Tasuta pensioninõustamisi saab tellida sotsiaalkindlustusametist pensioniplaan@sotsiaalkindlustusamet.ee.

Neljapäev, 4. november

 • Ministrid Signe Riisalo ja Tanel Kiik osalevad Vabariigi Valitsuse istungil ja valitsuskabineti nõupidamisel.
 • Sotsiaalkindlustusameti lastemajateenuse juht Anna Frank osaleb online-festivalil Tervise Sõnum 2021 ettekandega „Seksuaalselt väärkoheldud laps – mida teha, mida tegemata jätta?“. Lisainfo: press@sotsiaalkindlustusamet.ee.
 • Toimub perelepitajatele suunatud täiendkoolituste sarja esimene koolitus teemal „Pilguheit kohtutäituri tööle & täitemenetlusele“. Olulistest teemadest teeb perelepitajatele ülevaate kohtutäitur Risto Sepp. Üritus toimub veebi teel. Lisainfo: press@sotsiaalkindlustusamet.ee.
 • Sotsiaalkindlustusamet korraldab koostöös rehabilitatsioonikeskusega Papaver 0-15-aastaste laste hooldajatele sotsiaalse rehabilitatsiooni teenust tutvustava infopäeva Võrus. Üritust on võimalik jälgida ka Zoomi vahendusel. Lisainfo: https://sotsiaalkindlustusamet.ee/et/node/113308.
 • Sotsiaalkindlustusameti pensioninõustajad jagavad Saaremaal Töötukassa tööklubis pensioniinfot ning räägivad sellest, kuidas tulevikus teadlikult oma pensioni kujundada. Tasuta pensioninõustamisi saab tellida sotsiaalkindlustusametist pensioniplaan@sotsiaalkindlustusamet.ee.

Reede, 5. november

 • Minister Tanel Kiik osaleb Tervisekassa nõukogu koosolekul.
 • Sotsiaalkindlustusamet korraldab koostöös rehabilitatsioonikeskusega Papaver 0-15-aastaste laste hooldajatele sotsiaalse rehabilitatsiooni teenust tutvustava infopäeva Viljandis. Üritust on võimalik jälgida ka Zoomi vahendusel. Lisainfo: https://sotsiaalkindlustusamet.ee/et/node/113309.

Esmaspäev, 1. november

 •  1.–2. novembrini osaleb välisministeeriumi kliima- ja energiapoliitika eriesindaja Kaja Tael Ühendkuningriigis Glasgow’s toimuval ÜRO kliimakonverentsil COP26 peaministri delegatsiooni koosseisus. Peaminister juhib 2. novembril Eesti kõrvalüritust keskkonnaandmete alliansi (DEAL) algatuse tutvustamiseks.
 •  Välisministeeriumi asekantsler Rein Tammsaar on visiidil Washingtonis. 1. novembril toimub Põhjala-Balti ja USA poliitikadirektorite iga-aastane välis- ja julgeolekupoliitika arutelu EPINE (Enhanced Partnership in Northern Europe), mille juhatab sisse USA välisministri asetäitja poliitika küsimustes Victoria Nuland. Samuti kohtub Tammsaar kolleegidega USA välisministeeriumis ja riiklikus julgeolekunõukogus. Peamised aruteluteemad on Euroopa julgeolek, demokraatia edendamine ning Hiina ja Venemaa.

Kolmapäev, 3. november

 •  Eesti suursaadik Dušanbes Toomas Tirs annab üle oma volikirja Tadžikistani presidendile Emomali Rahmonile.

Neljapäev, 4. november

 •  Eesti välisminister Eva-Maria Liimets ja Läti välisminister Edgars Rinkēvičs koos raporti kaasautorite Ragnar Kondi ja Janis Eichmanisega kõnelevad Eesti ja Läti tulevikukoostöö raporti tutvustusüritusel.

Reede, 5. november

 • Välisminister Eva-Maria Liimets osaleb Balti Nõukogu kohtumisel Vilniuses.
 • Kantsler Jonatan Vseviov kohtub Eestis visiidil oleva Norra välisministeeriumi kantsleri Tore Hattremiga. Arutatakse päevakajalisi välis- ja julgeolekupoliitilisi küsimusi, sealhulgas regiooni julgeolekuväljakutseid, aga ka Eesti ja Norra ühist tegevust ÜRO Julgeolekunõukogu valitud liikmetena. Kantslerid külastavad ka Narva linna ja kohtuvad Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esindusega Narvas.
 • Välismajanduse ja arengukoostöö osakonna peadirektor Jüri Seilenthal viibib Bishkekis ELi-Kesk-Aasia majanduse ühiskomisjoni istungil.

Viimati uuendatud 01.11.2021