Nädalainfo (15.11.2021 - 21.11.2021)

Nädalakavas avaldatakse eelinfo ministrite tegevuse kohta.

Peaministri nädalakava

Nädalakavas avaldatakse eelinfo peaministri tegevuse, sealhulgas lobistidega toimunud kohtumiste kohta. Nädalakava avaldatakse veebilehel üldjuhul esmaspäeval.

Ministeeriumid ja nende valitsemisalad

Esmaspäev, 15. november    

Minister Liina Kersna osaleb Värska Lasteaias setokeelse õuesõpperühma avamisel.
Minister Liina Kersna külastab Luua Metsanduskooli.

Teisipäev, 16. november    

Minister Liina Kersna ja asekantsler Renno Veinthal osalevad Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu istungil.
Minister Liina Kersna külastab Kindluse Kooli.
Kantsler Kristi Vinter-Nemvalts ja asekantsler Liina Põld kohtuvad Tallinna Ülikooli esindajatega õpetajakoolituse teemal.
Kantsler Kristi Vinter-Nemvalts kohtub Eesti Ehitusettevõtjate Liidu esindajatega, et arutada ehitusvaldkonna koolitusteemade üle.

Kolmapäev, 17. november    

Kell 10.30 algab OSKA tööturu tulevikutrendide konverents minister Liina Kersna videotervitusega. Kantsler Kristi Vinter-Nemvalts osaleb hariduse arutelupaneelis. Konverentsi saab jälgida ERRi portaalis ja OSKA veebilehel. Konverentsi päevakava.
Kantsler Kristi Vinter-Nemvalts ja asekantsler Liina Põld kohtuvad EdTech Estonia esindajatega.
Kantsler Kristi Vinter-Nemvalts ja asekantsler Liina Põld kohtuvad Haridusfoorumi esindajatega.

Neljapäev, 18. november    

Minister Liina Kersna osaleb valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

Reede, 19. november    

Minister Liina Kersna osaleb Tööandjate Keskliidu eestvedamisel toimuva konkursi Praktik cum laude austasustamisel.
Asekantsler Liina Põld osaleb Noored Kooli konverentsil.
Asekantsler Renno Veinthal külastab Eesti Kirjandusmuuseumi.

Teisipäev, 16. november

 • Justiitsminister Maris Lauri tutvustab riigikogule esimesel lugemisel perekonnaseaduse muutmise eelnõu, mis käsitleb elatise korra määramise muutusi (474SE).
 • Justiitsminister Maris Lauri osaleb riigikogu põhiseaduskomisjoni istungil, kus arutatakse erakonnaseaduse muutmise eelnõu.

Kolmapäev, 17. november

 • Kell 15.45 toimub Solarise Kinos Just Filmi Lapse õiguste programmi avamine filmiga „Metsikud juured“. Filmile järgneb arutelu, mida veavad tänavused lapse õiguste programmi saadikud Alexander Arabkin ja Indrek Vaheoja.

Neljapäev, 18. november

 • Justiitsminister Maris Lauri osaleb valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

Reede, 19. november

 • 19. novembril toimub kohtute haldamise nõukoja 118. istung. Teemadena käsitletakse kohtute 2022. aasta eelarve kujundamise põhimõtteid. Lisaks on päevakorras kõnetuvastuse tarkvara tutvustus, info Digitoimiku arendustest, vanade lahendamata asjade aruandlus ja kohtute tegevus COVID-19 leviku tingimustes.

Pühapäev, 14. november

14. novembril toimub Eesti sõjamuuseumi isadepäev „Väikeste ja suurte meeste mängud“. Kavas pannkoogihommik, ragulka valmistamise töötuba ja joonistusvõistlus. Avatud on mängurelvade näitus. Programmi leiab veebilehelt esm.ee/kulastajale/uritused/isadepaev-eesti-sojamuuseumis-14-11. Lisainfo: Sandra Niinepuu, 5646 6729, sandra.niinepuu@esm.ee

8.–17. novembrini korraldab Kirde maakaitseringkond õppuse Põhjakonn 2021, mis on suurim õppus, mida Kirde maakaitseringkond on oma tegevuspiirkonnas ja vastutusalas kõikidele oma üksustele tänaseni korraldanud. Õppus toimub peamiselt Kaitseväe keskpolügoonil ja Rutja õppeväljakul. Õppusest võtab osa ligi 1000 võitlejat, kaasatud on kaitseväe 1. jalaväebrigaad ning liitlased Tapal baseeruvast NATO lahingugrupist ja Leedu vabatahtlikud riigikaitseorganisatsioonist KASP. Lisainfo: Indrek Jurtšenko, 5324 7344, indrek.jurtsenko@kaitseliit.ee

Teisipäev, 16. november

16. novembril korraldab toetuse väejuhatuse logistikapataljon kaitseväe tagalaalase kutsemeisterlikkuse võistluse, mis toimub juba neljandat korda ning kuhu on kutsutud osalema oma valdkonna spetsialistid üle kogu kaitseväe ja Kaitseliidu. Lisainfo: Martin Hiir, 5887 5378, martin.hiir@mil.ee

Reede, 19. november

19. novembril tähistatakse mereväe 103. aastapäeva piduliku rivistusega Miinisadama linnakus Tallinnas. Lisainfo: Aleksander Espenberg, 5854 0982

Esmaspäev, 15. november

Kultuuriminister Tiit Terik osaleb kell 12.30 Eesti Kultuurkapitali audiovisuaalse kunsti sihtkapitali ja kell 15.00 arhitektuuri sihtkapitali nõukogu koosolekul.
Lisainfo: Mathi Kivi, ministri nõunik, 5683 0868, mathi.kivi@kul.ee

Teisipäev, 16. november

Kultuuriminister Tiit Terik osaleb kell 9.00 Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali ja kell 15.00 näitekunsti sihtkapitali nõukogu koosolekul.
Lisainfo: Mathi Kivi, ministri nõunik, 5683 0868, mathi.kivi@kul.ee

Kolmapäev, 17. november

Kultuuriminister Tiit Terik osaleb kell 11.00 Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali, kell 13.00 helikunsti sihtkapitali ning kell 15.00 kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali nõukogu koosolekul.
Lisainfo: Mathi Kivi, ministri nõunik, 5683 0868, mathi.kivi@kul.ee

Kultuuriminister Tiit Terik osaleb pidulikul tseremoonial, kus Veneetsia biennaaliks antakse Eestile üle Hollandi Rietveldi paviljonihoone võtmed.
Lisainfo: Mathi Kivi, ministri nõunik, 5683 0868, mathi.kivi@kul.ee

Neljapäev, 18. veebruar

Kultuuriminister Tiit Terik osaleb Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.
Lisainfo: Mathi Kivi, ministri nõunik, 5683 0868, mathi.kivi@kul.ee

Reede, 19. november

Kultuuriminister Tiit Terik osaleb Kultuuri Tegu 2020 auhindade üleandmisel Eesti Kultuuri Koja aastakonverentsil.
Lisainfo: Mathi Kivi, ministri nõunik, 5683 0868, mathi.kivi@kul.ee

Esmaspäev, 15. november

 • Koguneb töörühm, mis asub ette valmistama ja kooskõlastama Eesti positsioone Eesti-Venemaa läbirääkimisteks Peipsi kalavarude kaitse ja kvootide osas 2022. aastaks. Lisainfo: Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna peaspetsialist Marju Kaasik, 5133165, marju.kaasik@envir.ee

Teisipäeval, 16. november

 • Maa-ameti geoloogia osakonna juhataja Reet Roosalu osaleb Pärnumaa kohalike omavalitsuste üldplaneeringu töötoas „Tuuleenergeetika kavandamine üld- ja eriplaneeringutes" ning esineb ettekandega teemal „Tuulepargid ja maardlad“. Töötoa eesmärk on jagada kogemusi ja olla ühises inforuumis.

Kolmapäev 17. november

 • Keskkonnaminister Tõnis Mölder esineb Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu koosolekul.
 • KIKis lõpeb poollooduslike alade taastamise ja investeeringute taotlusvoor seoses eelarve täitumisega. Toetusmeetme töötas välja Keskkonnaministeerium ning toetusraha tuli Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist. Rohkem infot KIKi kodulehelt.

Neljapäev 18. november

 • Keskkonnaminister Tõnis Mölder osaleb Keskkonnaagentuuri korraldataval ulukite ajuloendusel. Sel aastal on loendus ühepäevane ja toimub Tipu uurimisalal (Soomaa rahvuspargi  lähiala). Lisainfo: Inga Jõgisalu 51997118 Inga.jogisalu@envir.ee

Reede, 19. november

Esmaspäev, 15. november

 • Maaeluminister Urmas Kruuse, Maaeluministeeriumi põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban ning kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Siim Tiidemann,  toiduohutuse asekantsler Hendrik Kuusk ja välissuhete ja eurokoordinatsiooni osakonna juhataja Peeter Seestrand osalevad Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu (AGRIFISH) kohtumisel Brüsselis, kus päevakorras on ülevaade liidu turuolukorrast. Lisaks teeb komisjon ülevaate 27.–30. septembril toimunud tolmeldajate nädalast, 14.–15. oktoobril toimunud konverentsist „Talust taldrikule“ ning ettevalmistustest Maailma Kaubandusorganisatsiooni 12. ministrite konverentsiks. Slovakkia teavitab pruunkarude ja huntide populatsiooniga seotud raskustest.

  Kohtumise raames on plaanis ka kahepoolne kohtumine tervise ja toiduohutuse voliniku Stella Kyriakidesega, et vahetada arvamusi kestlike toidusüsteemide, uute aretustehnoloogiate, taimekaitsevahendite ning loomatervise ja ‑heaolu teemadel.
 • Maaeluministeeriumi maaelupoliitika ja analüüsi osakonna juhataja Olavi Petron ning ministri nõunikud Evelin Oras ja Anti Haugas osalevad Riigikogu maaelukomisjoni veebiistungil, kus tutvustavad Eesti seisukohti Euroopa Liidu maapiirkondade arengu pikaajalise visiooni kohta aastani 2040.

Teisipäev, 16. november

 • Maaeluministeeriumi toiduohutuse osakonna juhataja Pille Tammemägi, sama osakonna nõunik Kadri Kabel ning ministri nõunikud Evelin Oras ja Anti Haugas osalevad Riigikogu maaelukomisjoni veebiistungil, kus arutatakse lemmikloomade registriga seonduvat.
 • Maaeluminister Urmas Kruuse ja Maaeluministeeriumi põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban kohtuvad Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimehe Roomet Sõrmusega, et arutada Euroopa Liidu ühise põllumajandusstrateegiaga seotud küsimusi.

Kolmapäev, 17. november

 • Kell 10 algab taastava põllumajanduse veebikonverents, kus saab teada, kuidas aitab taastav põllumajandus ettevõtetel suurendada oma kasumlikkust ja elujõudu läbi tervikliku lähenemise tootmisele. Lähemalt vaadatakse selliseid teemasid nagu mullatervis, muldade võime siduda süsinikku, taimede toitumine ja aineringe, agroökoloogia ning looduspõhised lahendused. Konverentsist on oodatud osa saama kõik, kes hoolivad keskkonnast ja kvaliteetsest kohalikust toidust.
 • Maaeluminister Urmas Kruuse kohtub TERE ASi juhatuse liikme Ülo Kivisega, et arutada piimatöötlemise ees seisvaid katsumusi ja võimalusi.

Neljapäev, 18. november

 • Maaeluminister Urmas Kruuse osaleb valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.
 • Kell 10 esitab Maaeluministeeriumi taimetervise osakonna juhataja Sigmar Suu Eesti Seemneliidu hübriidkonverentsil "Seemnesektor muutuvates tingimustes" ettekande "Seemnesektori muutused ja võimalused".

Teisipäev, 16. november

 • Minister Andres Sutt esineb Soome-Eesti kaubanduskoja üritusel, kus on peamisteks teemadeks tööjõud ja talendipoliitika ning ka COVID-19 kriis. Lisainfo: Rasmus Ruuda, 625 6429, rasmus.ruuda@mkm.ee.            
 • Minister Andres Sutt tutvustab Riigikogu majanduskomisjoni istungil digiühiskonna arengukava aastani 2030.
 • Minister Andres Sutt kohtub Montenegro digiministriga. Lisainfo: Rasmus Ruuda, 625 6429, rasmus.ruuda@mkm.ee.
 • Minister Andres Sutt kohtub koos keskkonnaminister Tõnis Mölderiga Kaupmeeste Liidu ja Toiduliidu esindajatega ühekordse plasti direktiivi teemal. Lisainfo: Rasmus Ruuda, 625 6429, rasmus.ruuda@mkm.ee.
 • Minister Taavi Aas võtab osa nurgakivi asetamisest uuele Enefit 280 tehasele ja keemiatööstuse kontseptsioonile tervikuna Auveres asuvas Enefit Poweri tootmiskompleksis. Lisainfo: Kadri Laube, 625 6372, kadri.laube@mkm.ee.
 • Minister Taavi Aas kohtub Sillamäe linnapeaga.
  Lisainfo: Kadri Laube, 625 6372, kadri.laube@mkm.ee.

Kolmapäev, 17. november

 •  Minister Andres Sutt osaleb riigikogu infotunnil.

Neljapäev, 18. november

 •  Minister Taavi Aas osaleb valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.
 • Minister Andres Sutt osaleb 18.-19. novembril Portugalis Euroopa kosmoseministrite ja Euroopa Kosmoseagentuuri nõukogu kohtumisel.
  Lisainfo: Rasmus Ruuda, 625 6429, rasmus.ruuda@mkm.ee.

Reede, 19. november

Teisipäev, 16. november

 • Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus osaleb riigikogu rahanduskomisjoni istungil, kus on arutluse all pandikirjaseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (407 SE), Finantsinspektsiooni seaduse muutmise seaduse eelnõu ( 422 SE), riigieelarve seaduse muutmise seaduse eelnõu (436 SE), alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse muutmise seaduse eelnõu (458 SE), kogumispensionide seaduse, maksukorralduse seaduse ja tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (468 SE) ja tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (469 SE).
 • Riigihalduse minister Jaak Aab esineb sõnavõtuga omavalitsuspäeva tähistamise üritusel Tallinna ülikoolis. 

Kolmapäev, 17. november

 • Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus osaleb Financial Timesi korraldatud veebiseminari Future of Europa raames digitaliseerimise teemalises paneeldiskussioonis Finding Europe’s next unicorn.

Neljapäev, 18. november

 • Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus ja riigihalduse minister Jaak Aab osalevad valitsuse istungil ning hilisemal kabinetinõupidamisel.
 • Asekantsler Helen Pahapill osaleb PwC konverentsil „Raamatupidamine ja maksud aastal 2022" ettekandega valdkonna uutest algatustest Euroopa Komisjonis ja OECDs.

Laupäev, 20. november

 • Rahandusministeeriumi osalusel alustab 20. – 21.11 tööd Eesti kliimakogu. Ida-Viru 16-29aastastele noortele mõeldud kliimateemaline rahvakogu hindab maakonna õiglase ülemineku plaane ja teeb ettepanekud nende täiendamiseks, et üleminek kliimaneutraalsele tulevikule oleks noorte vaatest õiglane. Esimesed kohtumised toimuvad veebi teel.

Esmaspäev, 15. november

 • Siseminister Kristian Jaani osaleb Riigikogu õiguskomisjoni kohtumisel

Teisipäev, 16. november

 • Siseminister Kristian Jaani osaleb president Alar Karise korraldataval Riigikaitse Nõukogu kohtumisel ja sellele järgneval pressikonverentsil

Kolmapäev, 17. november

 • Siseministeerium, Politsei- ja Piirivalveamet ning Päästeamet allkirjastavad koostöölepingu Päästeliiduga. Leppe eesmärk on tugevdada koostööd turvalisuse loomisel ja siseturvalisuse vabatahtlike tegevuste arendamisel

Neljapäev, 18. november

 • Siseminister Kristian Jaani osaleb Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel
  Lisainfo: press@siseministeerium.ee

Sisu täieneb

Esmaspäev, 15. november

 • Välisminister Eva-Maria Liimets osaleb Euroopa Liidu välisasjade nõukogul. Päevakorras on Sahel ja Lääne-Balkan. Päevakajaliste teemade all plaanitakse tõstatada eskalatsioon Valgevene piiril ja energiahindade geopoliitiline mõõde. Samal päeval kohtuvad ühisistungil ELi välis- ja kaitseministrid, et arutada koos ELi strateegilise kompassi julgeolekualgatuse esimest kavandit. Lisaks kohtuvad ELi välisministrid 15. novembril idapartnerluse tippkohtumise ettevalmistamiseks idapartnerlusriikide välisministritega.
 • Eesti peakonsulaat San Franciscos võõrustab Eesti aukonsulite Ameerika Ühendriikides aastakohtumist, mille seekordne peakülaline on Eesti suursaadik Kristjan Prikk. Sündmus korraldatakse hübriidvormis. Eestil on praegu Ameerika Ühendriikides 13 aukonsulit.
 • San Franciscos toimub Eesti suursaadiku Ameerika Ühendriikides Kristjan Priki ja peakonsuli San Franciscos Ann Hänni vastuvõtt Ameerika Ühendriikide lääneranniku kolleegidele ja koostööpartneritele, et tähistada Eesti peakonsulaadi avamist San Franciscos. Vastuvõtul teeb videosõnavõtu välisminister Eva-Maria Liimets.

Kolmapäev, 17. november

 •  Välisminister Eva-Maria Liimets avab Eesti-Iisraeli äridiplomaatia virtuaalkonverentsi. Eesmärk on edendada Eesti ja Iisraeli vahelist äridiplomaatiat ning ettevõtete koostööd, keskendudes finantstehnoloogiale ja -teenustele.
 •  Toimub ÜRO Julgeolekunõukogu kohtumine arutamaks arenguid Afganistanis ning ÜRO abimissiooni UNAMA küsimuses. Ülevaate annab UNAMA juht ning ÜRO Peasekretäri eriesindaja Deborah Lyons. Eestit esindab Eesti suursaadik ÜRO juures Sven Jürgenson.

Neljapäev, 18. november

 • Väliminister Eva-Maria Liimets teeb avasõnavõtu RKK Eesti Välispoliitika Instituudi ja Norra Rahvusvaheliste Suhete Instituudi korraldataval rahvusvahelisel konverentsil, mis keskendub väikeriikide võimalustele ÜRO Julgeolekunõukogus Eesti ja Norra näidete varal. Tegemist on osaga antud mõttekodade koostööprojektist, mille raames uuritakse Eesti-Norra koostööd ÜRO Julgeolekunõukogus.  

Viimati uuendatud 15.11.2021