Nädalainfo (30.08.2021 - 03.09.2021)

Nädalakavas avaldatakse eelinfo ministrite tegevuse kohta.

Peaministri nädalakava

Nädalakavas avaldatakse eelinfo peaministri tegevuse, sealhulgas lobistidega toimunud kohtumiste kohta. Nädalakava avaldatakse veebilehel üldjuhul esmaspäeval.

Ministeeriumid ja nende valitsemisalad

Esmaspäev, 30. august

 • Justiitsminister Maris Lauri osaleb Justiitsministeeriumi EL poliitika prioriteetide arutelul

Teisipäev, 31. august

 • Justiitsminister Maris Lauri osaleb valitsuse kabinetinõupidamisel.
 • Justiitsminister Maris Lauri annab üle Vabaduse Tammepärja aumärgid 32 inimesele, kellel on väärilisi teeneid Eesti riigi ja rahva lähiajaloo mälestuse hoidmisel ja edasi andmisel, vabadusvõitluses ja relvastatud ning relvastamata vastupanuliikumises osalemisel, samuti Eesti vabadusvõitluse ja vastupanuliikumise jäädvustamisel. Lisainfo: HelenMaria.Raadik@just.ee

Neljapäev, 2. september

 • Justiitsminister Maris Lauri osaleb valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

Esmaspäev, 23. august

23.–24. augustil väisab kaitseminister Kalle Laanet Ukrainat, kus osaleb Krimmi platvormi tippkohtumisel ning võtab osa Ukraina iseseisvuspäeva pidustustest. Lisainfo: press@kaitseministeerium.ee

23. augustil asetab kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm seoses kommunismi ja natsismi ohvrite mälestustseremooniaga Maarjamäel ohvitseride mälestusmärgile pärja. Lisainfo: press@kaitseministeerium.ee

Reede, 27. august

27. augustil kell 11.00 tähistab 2. jalaväebrigaad väeosa seitsmendat aastapäeva, mille raames toimub Taara linnakus rivistus, kus osaleb kogu brigaadi isikkoosseis. Lisainfo: Sander Mändoja, 5349 3381, sander.mandoja@mil.ee

Esmaspäev, 30. august

Kultuuriminister Anneli Ott viibib 30.08 – 01.09 visiidil Lille'is, Prantsusmaal, et võtta 31.08 osa kõrgetasemelisest seminarist "Lille Dialogues – TV at the heart of European recovery". Seminar toimub ülemaailmse telesarjade festivali Séries Mania raames.
Lisainfo: Siim Rohtla, audiovisuaalnõunik, 628 2338, siim.rohtla@kul.ee 

Kolmapäev, 1. september

Kultuuriminister Anneli Ott osaleb CEV EuroVolley avamängul, kus on vastamisi Eesti ja Läti meeskonnad.
Lisainfo: Marta-Magdaleen Kuningas, ministri nõunik, 5697 8695, marta-magdaleen.kuningas@kul.ee

Neljapäev, 2. september

Kultuuriminister Anneli Ott osaleb Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.
Lisainfo: Marta-Magdaleen Kuningas, ministri nõunik, 5697 8695, marta-magdaleen.kuningas@kul.ee

Esmaspäev, 30. august

 • Keskkonnaminister Tõnis Mölder arutleb põlevkivisektoriga  Euroopa Liidu kliima- ja energiapoliitika paketi üle.

Teisipäev, 31. august

 • Keskkonnaminister Tõnis Mölder kohtub videosilla kaudu Poola keskkonnaminister Michał Kurtykaga, et arutada Euroopa metsanduspoliitikat.
 • LULUCF sektorit puudutava uuringu tutvustus huvigruppidele ja ajakirjanikele. Infoseminar toimub kell 14-16. Lisainformatsioon: Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna peaspetsialist Marju Kaasik, 513 31 65, marju.kaasik@envir.ee

Kolmapäev, 1. september

 • Esmaspäeval ja teisipäeval toimub rahvusvaheline mereprügi ja plastreostuse teemaline ministrite konverents. Konverentsi eesmärk on pidada mitteametlik arutelu ja avaldada oma seisukohti enne UNEA-5 teise osa toimumist. Konverentsi eesmärgiks on mereprügi ja plastreostuse probleemi lahendamiseks loodud globaalselt sidusa strateegia edendamisele hoogu anda ja selles suunas poliitilist tahet suurendada, et tagada tulevikus puhtad mered. Täpsemat teavet konverentsi kohta leiab siit: https://ministerialconferenceonmarinelitter.com/   Digitaalselt osalevad konverentsil ka mereosakonna juhataja Rene Reisner ja nõunik Agni Kaldma ning 2. septembri kõrgetasemelises dialoogis võtab sõna ka minister Tõnis Mölder.
 • Keskkonnaminister Tõnis Mölder osaleb Rohepoliitika juhtkomisjoni esimesel koosolekul.
 • KIKis avaneb kohalikele omavalitsustele mõeldud toetus, et soetada kodude juurde paigutatavaid biojäätmete konteinerid ja kompostreid. Taotlusvoor on avatud kuni 1. novembrini. Toetust jagame heitmekaubanduse kauplemissüsteemi vahenditest ning toetuse töötas välja Keskkonnaministeerium. Lisainfo KIKi kodulehelt.

Neljapäev, 2. september

 • Kell 10 toimub KIKi rohevesiniku kasutuselevõtu toetuse virtuaalne infopäev. Toetust saab taotleda ühistranspordisektoris rohevesiniku kasutuselevõtuks, sh tuleb välja töötada tootmisüksusest, tarnetaristust ja transpordivahendist koosnev ahel. Taotlusi ootame kuni 15. oktoobrini. Toetust jagame heitmekaubanduse kauplemissüsteemi vahenditest ning toetuse töötas välja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium. Lisanfo KIKi kodulehelt siit.

Reede, 3. september

 • Kell 10 toimub KIKi jäätmete toetusi tutvustav virtuaalne infopäev. KIKis on avatud või avanemas kolm erinevat jäätmete toetust (biojäätmete kompostrite ja konteinerite ost + jäätmetekke vältimine ja korduskasutus ning eterniidi kogumine + jäätmete ringlussevõtt ja ettevalmistamine), millede kohta saab infopäeval ülevaate. Toetust jagame siseriiklikust keskkonnaprogrammist, heitmekaubanduse kauplemissüsteemist ja Euroopa Regionaalarengu Fondist. Lisainfo KIKi kodulehelt siit.
 • Kella 10-13 toimub Erametsakeskuse ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja koostöös veebikeskkonnas Zoom. metsandustoetuste infoseminar.
  Oma osalemise saab kuni 2. septembrini registreerida siin. Lisainfo:
  https://www.eramets.ee/sundmus/metsandustoetuste-infopaev/

Teisipäev, 31. august

 • Kell 10 osaleb maaeluminister Urmas Kruuse Valitsuskabineti nõupidamisel.
 • Kell 10 toimub põllumajanduse ja maaelu arengu nõukogu istung, kus tutvustatakse Euroopa Komisjoni avaldatud uut Euroopa Liidu kliimat ja energiat käsitlevate õigusaktide paketti „Eesmärk 55“ („Fit For 55“).
 • Maaeluminister Urmas Kruuse kohtub Maaeluministeeriumis Eesti COREPER I saadiku Marten Kokaga, et arutada 2021. a II poolaasta prioriteetseid Euroopa Liidu teemasid Maaeluministeeriumi valdkonnas, mis langevad Sloveenia Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise perioodi.

Kolmapäev, 1. september

 • Kell 15 osaleb maaeluminister Urmas Kruuse Vabariigi Valitsuse rohepoliitika juhtkomisjoni istungil.

Neljapäev, 2. september

 • Maaeluminister Urmas Kruuse osaleb Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

Reede, 3. september

 • Kell 10 osaleb maaeluminister Urmas Kruuse Riigikogus toimuval Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) istungil.

Laupäev, 4. september

 • September on Eesti toidu kuu! Kell 10 toimub Tartumaal Eesti Põllumajandusmuuseumis Tartu sügislaada ja näituse „Tõuloom“ raames Eesti toidu kuu avamine. Maitsta saab sügisandidest toidukuu pirukat ning Euroopa Liidu geograafilise tähise saanud sõira. Tutvu Eesti toidu kuu programmiga. Ürituse avab maaeluminister Urmas Kruuse.
  Ajakirjanikud on oodatud! Täpsem info: Kerli Nõges, kerli.noges@agri.ee, tel 625 6560.

Esmaspäev, 30.08

 • Minister Andres Sutt koos digiarengu asekantsler Siim Sikkuti ja riikliku küberturvalisuse juhi Raul Rikkiga kohtuvad maaeluminister Urmas Kruusega, et rääkida IT-baasrahastustest, lisavajadustest ja prioriteetidest ning küberturvalisusest laiemalt.
  Lisainfo: Laura Laaster, 625 6428, laura.laaster@mkm.ee.
 • Minister Andres Sutt annab üle Eesti Tööandjate Keskliidu parima välisüliõpilaste praktika auhinna Cybernetica AS-le.
  Lisainfo: Laura Laaster, 625 6428, laura.laaster@mkm.ee.
 • Ministrid Andres Sutt ja Taavi Aas osalevad Euroopa Liidu poliitika poolaasta kohtumisel Riigikantselei ja Eesti suursaadikutega.
  Lisainfo: Rasmus Ruuda, 625 6429, rasmus.ruuda@mkm.ee.
 • Minister Taavi Aas kohtub uue India suursaadiku Raveesh Kumariga.
  Lisainfo: Kadri Laube, 625 6372, kadri.laube@mkm.ee.

Teisipäev, 31.08

 • Minister Andres Sutt teeb visiidi Soome, kus tutvub Tallink Silja Grupiga, UPM Kymmene Oyj’ga, osaleb Eesti äridelegatsiooni Soome seminaril ja vastuvõtul Eesti suursaatkonnas ning kohtub ministrite Timo Harakkaga ja Ville Skinnariga.
  Lisainfo: Rasmus Ruuda, 625 6429, rasmus.ruuda@mkm.ee.
 • Minister Taavi Aas osaleb valitsuse kabinetinõupidamisel, et arutada COVID-19 levikuga seotud küsimusi.
 • Majandusarengu asekantsler Sille Kraam osaleb Teadus- ja arendusnõukogu (TAN) kohtumisel.
  Lisainfo: Rasmus Ruuda, 625 6429, rasmus.ruuda@mkm.ee.

Kolmapäev, 01.09

 • Minister Andres Sutt koos digiarengu asekantsler Siim Sikkuti ja riikliku küberturvalisuse juhi Raul Rikkiga kohtuvad justiitsminister Maris Lauriga, et rääkida IT-baasrahastustest, lisavajadustest ja prioriteetidest ning küberturvalisusest laiemalt.
  Lisainfo: Laura Laaster, 625 6428, laura.laaster@mkm.ee.
 • Ministrid Andres Sutt ja Taavi Aas osalevad rohepoliitika komisjoni kohtumisel Stenbocki majas.
  Lisainfo: Rasmus Ruuda, 625 6429, rasmus.ruuda@mkm.ee.

Neljapäev, 02.09

 • Ministrid Andres Sutt ja Taavi Aas osalevad valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

Reede, 03.09

 • Minister Andres Sutt kohtub Telia CEO Allison Kirbky ja Telia Eesti CEO Robert Pajosega, et arutada kiire internetiühenduse ehitamist ja Telia investeerimisplaane Eestis.
  Lisainfo: Laura Laaster, 625 6428, laura.laaster@mkm.ee.
 • Minister Andres Sutt osaleb „Värska kuurort 50“ konverentsil, kus räägib ettevõtlusmaastiku ja turismi tulevikust.
  Lisainfo: Rasmus Ruuda, 625 6429, rasmus.ruuda@mkm.ee.

Kolmapäev, 25. august

 • Riigihalduse minister Jaak Aab osaleb kohtumisel Eesti naisteühenduste ümarlauaga.

Neljapäev, 26. august

 • Riigihalduse minister Jaak Aab ja Maris Lauri rahandusministri ülesannetes osalevad valitsuse istungil ja valitsuskabineti nõupidamisel.

Reede, 27. august

 • Riigihalduse minister Jaak Aab osaleb Tartus toimuval Eesti VI Omavalitsuspäeval.

Esmaspäev, 30. august

 • Siseminister Kristian Jaani kohtub Eesti alalise esindaja Euroopa Liidus Aivo Oravaga. Tegemist on ennekõike tutvumiskohtumisega, ent eeldatavalt arutatakse ka Siseministeeriumi valdkonda jäävatel päevakajalistel teemadel. Kohtumisel osalevad ka Siseministeeriumi kantsler Lauri Lugna ning Euroopa Liidu ja välissuhete osakonna juhtaja Kristi Värk.

Teisipäev, 31. august

 • Siseminister Kristian Jaani osaleb justiits- ja siseküsimuste nõukogu (JHA) erakorralisel kohtumisel Brüsselis. Kohtumisel tuleb arutluse alla Afganistani olukord ning selle võimalik mõju rändevoogudele ja julgeolekule. Kohtumisel osalevad ka siseküsimuste erialadiplomaadid AEELi juures Helena Pall, Birgit Paal ja Anni Aleksandrov.
 • Siseminister Kristian Jaani osaleb Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni koosolekul.
 • Siseminister Kristian Jaani osaleb Vabariigi Valitsuse kabinetinõupidamisel.

Neljapäev, 2. september

 • Siseminister Kristian Jaani osaleb Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

Reede, 3. september

 • Siseminister Kristian Jaani osaleb Sisekaitseakadeemia avaaktusel.
 • Siseminister Kristian Jaani kohtub Euroopa Komisjoni asepresidendi Margaritis Schinasega. Eestis visiidil olev volinik Schinas vastutab komisjonis rändeteemade eest ning kohtumisel tulebki juttu ELi rändepoliitikast ning edasistest plaanidest selles valdkonnas.
  Lisainfo: press@siseministeerium.ee

Esmaspäev 30.august

 • Minister Signe Riisalo esineb tervitussõnadega Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse 2021/22 õppeaasta avaaktusel

Teisipäev, 31. august

 • Ministrid Tanel Kiik ja Signe Riisalo osalevad valitsuskabineti nõupidamisel.

Kolmapäev, 1. september

 • Minister Tanel Kiik osaleb Balti terviseministrite videokohtumisel.

Neljapäev, 2. september

 • Ministrid Tanel Kiik ja Signe Riisalo osalevad Vabariigi Valitsuse istungil ja valitsuskabineti nõupidamisel.

Teisipäev, 31. august

Välisministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov viibib 31.08-01.09 Soomes, kus toimub Põhja- ja Baltimaade välisministeeriumide kantslerite kohtumine. Arutelule tulevad päevakajalised regionaalsed ja globaalsed välispoliitilised teemad.

Esimene EV suursaadik Singapuris Priit Turk, kes resideerib asukohamaal, annab üle volikirjad Singapuri presidendile Halimah Yacobile.

Neljapäev 2. september

Välisminister Eva-Maria Liimets osaleb 2.-3.09 Euroopa Liidu välisministrite mitteametlikul kohtumisel Kranjis, Sloveenias. Päevakorras on Afganistan, Euroopa Liidu ja Pärsia lahe regiooni teemad ning Euroopa Liidu ja Hiina vahelised suhted. Lisaks toimub mitteametlik kohtumine India välisministri Dr. Subrahmanyam Jaishankariga. Lisaks osaleb välisminister Bledi julgeolekukonverentsil.

Reede. 3 september

Välisministeerium korraldab Ajaloomuuseumis sidustusseminari Euroopa Liidu institutsioonides töötavatele eestlastele, poliitikaküsimuste asekantsler Rein Tammsaar annab seminaril osalejatele ülevaate Eesti välispoliitilistest prioriteetidest ja rahvusvahelisest personalipoliitikast.

Laupäev, 4. september

Kell 11.00 annab välisminister Eva-Maria Liimets koos Läti välisministri Edgars Rinkēvičsiga Vilde muuseumis üle iga-aastase Eesti-Läti keeleauhinna. Eesti-Läti keeleauhind on Eesti ja Läti välisministeeriumi auhind, millega tunnustatakse tegevust eesti ja läti keele edendamisele tõlke- või teadustööga kaasaaitamise eest, samuti eesti keele õpetamisel Lätis või läti keele õpetamisel Eestis. Auhinda antakse välja alates 2009. aastast.

Välisminister Eva-Maria Liimets kohtub mitmete Tallinnas Lennart Meri konverentsil osalevate välisministritega: Prantsusmaa Euroopa asjade riigisekretäri Clément Beaune'i, Soome välisministri Pekka Haavisto ja Tšehhi välisministri Jakub Kulhánekiga.

Viimati uuendatud 30.08.2021