Andrus Ansip kohtus Brüsselis NATO peasekretäri Jaap de Hoop Schefferiga

06.12.2005 | 18:39

Uudis
    • Jaga

Brüssel, 6. detsember 2005 - Peaminister Andrus Ansip kohtus täna NATO peasekretäri Jaap de Hoop Schefferiga. Kohtumisel olid kõne all NATO missioonide ja õhuturbega seonduv ning NATO uuenemine.

Peaminister Ansip tõdes NATO operatsioonide olulisust julgeoleku tagamisel maailmas ja rõhutas, et NATO juhitav rahvusvaheline julgeolekuabi missioon ISAF Afganistanis on ka Eesti jaoks prioriteetne. “2006. aastal suurendame tunduvalt oma panust ISAF-i missioonis ning praegu käivad ettevalmistused ka NATO Afganistani provintside ülesehitusmeeskonnas osalemiseks,” kinnitas peaminister. NATO peasekretär hindas kõrgelt Eesti plaani suurendada oma osalust Afganistanis: “Tänan Eestit panuse eest Afganistanis, Iraagis ja Kosovos,” sõnas Scheffer.

Andrus Ansipi sõnul on Eesti jaoks jätkuvalt oluline ka õhuturbega seonduv. “Õhuturve on NATO ühtsuse ja usaldusväärsuse küsimus. Vajame tugevat ja pikaajalist lahendust,” märkis peaminister. NATO peasekretäri sõnul on Eesti, Läti ja Leedu õhuruum NATO ühine õhuruum. “Teeme kõik, et meie ühine
õhuruum oleks turvaline ning et õhuturve oleks kindel ja igati adekvaatne,” rõhutas Scheffer.

Samuti oli tänasel kohtumisel arutuse all uuenev NATO ja NATO laienemisega seonduv. Eesti peaminister kinnitas, et NATO laienemise juures on oluline hinnata iga riiki individuaalselt ja teha otsused vastavalt nende valmisoleku tasemele.

Lisateave:
Inga Jagomäe
52 81 467

fotolink: http://www.nato.int/multi/photos/2005/m051206a.htm

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-