Balti peaministrid toetasid tuumaprojekti jätkumist

08.12.2006 | 13:04

Uudis
    • Jaga

Vilnius, 8. detsember 2006 – Täna Vilniuses toimunud Balti peaministrite kohtumisel oli keskseks teemaks energiaalane koostöö ning Leedu uue tuumajaama projekt. Valitsusjuhid arutasid Balti energiaettevõtete poolt läbi viidud uuringute tulemusi ning toetasid projekti jätkamist. Kohtumisel räägiti veel riikidevaheliste energiapühenduste loomisest ja arutati Schengeni viisaruumiga seotud teemasid. Peaministrid otsustasid, et Leedu tuumajaama projekti jätkatakse kolme osapoolega, kellel on eksklusiivsed õigused ning ühehäälne otsustusõigus. Samas tervitati konsultatsioonide alustamist Balti energiaettevõtete ja Poola võimaliku partneri vahel.

Peaminister Andrus Ansipi sõnul on Eesti rahul projekti partnerite senise koostööga. “Meie huviks on projekti jätkumine,” sõnas Ansip. “Uute partnerite kaasamine peab olema aga äriline otsus. Kui meie ettevõtted peavad mõistlikuks kaasata teisi võimalikke investoreid, siis on nad teretulnud,” sõnas Ansip.

Ansip kordas kohtumisel, et vähendamaks sõltuvust süsinikdioksiidi kvootidest pärast 2012. aastat, on Eesti huvi laiendada energiaallikate valikut. Peamister pidas oluliseks edusammuks Leedu ja Poola energiaettevõtete poolt tasuvusuuringu alustamist kahe riigi vahele elektrikaabli rajamiseks.

Lisaks Eesti peaminister Andrus Ansipi, Läti peaminister Aigars Kalvïtise ja Leedu peaminister Gediminas Kirkilase kohtumisele toimus täna ka neljapoolne kohtumine millest võttis osa Poola peaminister Jarosław Kaczyński.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-