Balti riikide peaministrid kohtusid täna Tallinnas

21.12.2007 | 15:19

Uudis
    • Jaga

Tallinn, Stenbocki maja – 21. detsember 2007. Peaminister Andrus Ansip kohtus täna oma Läti ja Leedu kolleegidega, et tähistada Balti riikide liitumist Schengeni viisaruumiga.

Peaminister Andrus Ansipi sõnul on ettevalmistused liitumiseks olnud edukad tänu väga heale riikidevahelisele koostööle, mis kindlasti jätkub, et tagada Euroopa Liidu välispiiri turvalisus.

Peaminister Andrus Ansipi sõnul on viisaruumiga liitumine ajalooline sündmus. „Tänane päev on tähtis kogu Euroopale aga eelkõige meile, liituvatele riikidele,“ sõnas Ansip. Tema sõnul on inimeste vaba liikumine üks Euroopa Liidu põhiväärtusi ning Balti riikide elanikud saavad nüüdsest sellest vabadusest täiel määral osa.

Läti peaminister Ivars Godmanis, kes viibis täna oma ühtlasi oma esimesel välisvisiidil, rõhutas, et viisaruumiga liitumine aitab kaasa ka Balti riikide majandussuhete arengule. Tema sõnul on nüüd kõrvaldatud viimased piirangud inimeste omavaheliseks tihedamaks suhtlemiseks ning äritegevuseks. „Tänase päeva tähenduslikkust adutaksegi ehk alles mõne aja pärast,“ sõnas ta.

Ansip ja Leedu peaminister Gediminas Kirkilas õnnitlesid Godmanist peaministriks valimise puhul ning avaldasid veendumust, et Eesti, Läti ja Leedu suhted - nii poliitilised kui majanduslikud - saavad jätkuvalt olema heanaaberlikult vahetud ja töised.

Peaminister Ansipi ja peaminister Godmansi kahepoolsel kohtumisel arutati veel majandusega seonduvat ning koostööd energeetika vallas, et tagada tarnekindlus ja riiklik energeetiline julgeolek. Nii Eesti kui Läti peavad oluliseks oma energiaallikate mitmekesistamist, et suurendada energia tarbimise sõltumatust.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-