Eesti ja Rootsi peaministrid osalevad infotehnoloogia konverentsil Tallinnas, 11.12.1997

11.12.1997 | 00:00

Uudis
    • Jaga

Eesti ja Rootsipeaministrid

osalevad infotehnoloogiakonverentsil Tallinnas

 
 
 

11. detsember 1997
 
 

Teisipäeval 16. detsembriltoimub Tallinnas Sakala keskuses konverents infotehnoloogiast Balti mereregioonis, mille korraldab Rootsi valitsus. Konverentsist võtavadosa Rootsi peaminister Göran Persson, transpordi- ja sideministerInes Uusmann, kaubandusminister Leif Pagrotsky, tööstusministerAnders Sundström ning tervishoiu- ja sotsiaalminister Margot Wallström.

Konverentsil esineb avakõnegaEesti peaminister Mart Siimann. Välisminister Toomas Hendrik Ilvesteeb konverentsil ettekande Eesti rollist globaalses infoühiskonnas.

Ürituse käigus viiakseläbi videokonverents Tallinna ja Rootsi vahel, mille tehnilise teenindamisetagab Eesti Telefon koos Rootsi Teliaga.

Lõunalauas kohtuvad kaheriigi peaministrid Eesti Vabariigi presidendi Lennart Meriga. Pärastlõunasööki, orienteeruvalt kell 13.30 toimub Sakala keskusespeaministrite Göran Perssoni ja Mart Siimanni ühine pressikonverents.

Loomulikult on ajakirjanikud oodatudmitte ainult pressikonverentsile, vaid kuulama ka konverentsi ettekandeid,mis lisaks uute infotehnoloogiate üldküsimustele keskenduvadka nende kasutamisele ja juurutamisele konkreetsetes valdkondades: meditsiinis,panganduses ja äris, hariduses ja avalikus halduses.
 
 


Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-