Eesti-Läti peaministrite osavõtul arutatakse reedel Tartus kahe riigi koostööküsimusi

12.12.2011 | 10:34

Uudis
    • Jaga

Reedel, 16. detsembril, toimub Tartus Eesti-Läti koostöökonverents, millest võtavad osa mõlema riigi peaministrid Andrus Ansip ja Valdis Dombrovskis. Konverentsi fookuses on sellel korral haridusteemad ning üritusest võtavad osa ka Eesti haridusminister Jaak Aaviksoo ning tema Läti kolleeg Robert Ķīlis.

Valitsusjuhid avavad konverentsi Baltikumi suurimas teaduskeskuses AHHAA-s kell 10. Peaministrid juhatavad sisse ettekande möödunud aastal esitletud Eesti-Läti koostööraporti rakendamisest. Peaministrite ettepanekul koostatud raport valmis 2010. aasta kevadel (tutvu raportiga: http://www.valitsus.ee/et/uudised/taustamaterjalid/6335/eesti-lati-tulevikukoostoo-raport ).

Põhjalikumalt käsitletakse konverentsil koostööraporti hariduse, oskuste arendamine ja tööturu fookusteemat. Vastavat paneelarutelu juhivad raporti koostajad: ajaleht „Postimees“ vastutav peatoimetaja Anvar Samost ning Andris Razāns Läti välisministeeriumist. Ettekannetega esinevad mõlema riigi haridusministrid. Teema arutelust võtavad osa ka Tartu Ülikooli rektor Alar Karis ja Läti ülikooli rektor Mārcis Auziņš ning Eesti ja Läti ettevõtete ning haridusasutuste esindajad. Paneelide alateemadeks on kõrghariduse ja teaduse ning kutsehariduse ja täiskasvanute õppega seotud koostöövõimalused.

Konverents toimub Eesti ja Läti peaministrite initsiatiivil ning seda korraldab riigikantselei strateegiabüroo koostöös välisministeeriumiga.

Tutvu konverentsi programmiga siit: http://valitsus.ee/et/riigikantselei/eesti-lati-koostoo/Lati-Eesti-koostookonverents-2011

Lisainformatsioon: valitsuse meedianõunik Kateriin Leini, +372 56498580

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-