Eesti leppis Euroopa Liiduga kokku läbirääkimiste lõpptingimustes

13.12.2002 | 00:00

Uudis
    • Jaga

Kopenhaagen,
13. detsember, 2002. a.


Pressiteade

Eesti leppis Euroopa Liiduga kokku läbirääkimiste lõpptingimustes

Peaminister Siim Kallas kohtus täna Kopenhaagenis Euroopa Liidu eesistujamaa Taani peaministri Anders Fogh Rasmusseniga, et arutada Euroopa Liidu liitumisläbirääkimiste lõpptingimusi Eesti jaoks. Kallase sõnul tegi Rasmussen Euroopa Liidu nimel Eestile täiendatud pakkumise, mille tingimused on Kallase kinnitusel senisega võrreldes paranenud. Eesti kinnitas seejärel, et nõustub pakutud liitumistingimustega.

Vastavalt kokkuleppele avalikustab Taani pakkumise sisu täna õhtul liikmesriikide ja kandidaatriikide riigjuhtide kohtumise ajal. Euroopa Komisjoni viimane pakkumine tähendab tingimuse paranemist ka teiste kandidaatriikide jaoks. Kohtumisel Rasmusseniga rõhutas Kallas taas, et Eesti jaoks on ülimalt oluline, et kõik kandidaatriigid saaksid liitumisel võrdsed tingimused. "Meie jaoks on oluline, et liitumistingimused oleksid õiglased ja ükski riik ei saaks teiste ees ebavõrdsed eeliseid," lisas Kallas.

Välisminister Kristiina Ojulandi sõnul on Eesti rahul saavutatud kokkulepetega. "Need on Eestile soodsamad, kui algul lootsime. See puudutab nii põllumajandust kui ka finantspaketti, mille üle veel viimastel minutitel läbi räägiti," lausus välisminister.

Rasmussen kinnitas, et Taani seisab eesistujana selle eest, et tingimused kõigile kandidaatriikidele oleksid tasakaalus ning kui läbirääkimiste viimases etapis jõutakse mõne riigiga lisakokkulepetele, mõjutab see positiivses suunas ka Eesti liitumistingimusi.

Peaminister Kallas kohtus ka Soome peaministri Paavo Lipponeniga, kellega arutas Eesti ja Soome ühiseid metsanduse alaseid huvisid Euroopa Liidus.

Lugupidamisega
Daniel Vaarik
+3725108559

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-