Hanno Pevkur astub täna justiitsministri ametisse

10.12.2012 | 14:06

Uudis
    • Jaga

Tallinn, Stenbocki maja, 10. detsember 2012 – Peaminister Andrus Ansipi ettepanekul alustab täna justiitsministrina tööd Hanno Pevkur. Sotsiaalministri ametisse asub Taavi Rõivas.

Vabariigi Valitsuse seaduse kohaselt saab minister Taavi Rõivas alustada oma tööülesannete täitmist peale ametivande andmist riigikogu ees. Minister annab ametivande homme riigikogu istungil, mis algab kell 10. Hanno Pevkuri volitused sotsiaalministrina lõppevad täna, kuid ta täidab kuni uue sotsiaalministri ametisse astumiseni justiitsministrina ühtlasi ka sotsiaalministri ülesandeid.

President Toomas Hendrik Ilves kirjutas täna Kadriorus peaminister Andrus Ansipi ettepanekul alla otsusele muudatuste tegemise kohta Vabariigi Valitsuse koosseisus. Vabariigi Presidendi otsus jõustub täna, 10. detsembril 2012 kell 18.00.

Justiitsminister Kristen Michal esitas peaminister Andrus Ansipile tagasiastumisavalduse möödunud neljapäeval. President Toomas Hendrik Ilves vabastas ta ametist täna.

Reformierakonna juhatuse liige Hanno Pevkur sai Andrus Ansipi valitsuse sotsiaalministriks 2009. aasta veebruaris ning ta jätkas samal ametipostil ka uues, 2011. aastal moodustatud Andrus Ansipi valitsuses.

Hariduselt on Pevkur õigusteadlane – Tartu Ülikooli lõpetas ta aastal 2002. Sama eriala, õigusteadust, õppis Pevkur ka Tallinna Majanduskoolis, mille ta lõpetas aastal 1998.

Taavi Rõivas on riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees, ta on olnud riigikogu rahanduskomisjoni esimees aastatel 2009-2011, samuti on Taavi Rõivas olnud aastatel 2005–2007 peaminister Andrus Ansipi nõunik sotsiaal- ja perepoliitika teemadel; enne Tallinna Haabersti linnaosa vanema ametisse asumist, kus vastutas ka sotsiaalhoolekande valdkonna eest, töötas Taavi Rõivas rahvastikuministri nõunik-büroojuhatajana aastatel 2003–2004. Rõivas on varasemalt töötanud ka ASi IT Grupp suurklientide haldurina ning aastatel 1999–2002 justiitsministri nõunikuna. Taavi Rõivas on lõpetanud Tartu Ülikooli välismajanduse ja turunduse erialal 2002.aastal. Taavi Rõivas on Reformierakonna juhatuse liige.

Pilte kohutmisest Kadriorus vaata siit - http://valitsus.ee/et/uudised/pildialbum/-/1/#2497-1

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-