Kallas rääkis Portugali peaministriga vaktsineerimisest ja Navalnõist

03.02.2021 | 20:34

Stenbocki maja, 3. veebruar 2021 – Peaminister Kaja Kallas rääkis videokohtumisel Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariigi Portugali peaministri António Costaga COVID-19 pandeemia vastasest võitlusest, koostööst ELis ning kodaniku- ja inimõiguste olukorrast Venemaal.
    • Jaga

Eesti ja Portugali peaminister arutasid COVID-19 pandeemia vastast võitlust Euroopas ning pidasid oluliseks Euroopa Komisjoni tööd liikmesriikidele vaktsiinide hankimisel. „Vaktsineerimine on ainus viis, kuidas saame alustada liikumist tagasi normaalse elu ning majanduse taaskäivitamise juurde,“ sõnas Kallas.

Veel kõnelesid peaministrid vajadusest jõuda viivitamatult lõppkokkuleppele ELi eelarves ja majanduse taaskäivitamise kavas, et seda saaks kiiresti kasutama hakata. Kallas rääkis Costale ka Eesti, Läti ja Leedu jaoks olulisest taristuprojektist - Rail Balticu rajamisest, mis parandab ühendust Euroopaga ning aitab täita kliimaeesmärke.

Veel rääkisid Eesti ja Portugali peaminister ELi suhetest Venemaaga ning Aleksei Navalnõile eile mõistetud vanglakaristusest.

„Venemaa opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi vangimõistmine on küüniline ning sellel pole mingit pistmist õigusriigiga. Navalnõi ja kõik vahistatud rahumeelsed meeleavaldajad ning ajakirjanikud tuleb viivitamatult vabastada. Euroopa Liit peab tegutsema kiiresti ja otsustavalt, et kaitsta inimõigusi ning liikuma edasi piiravate meetmete kehtestamisega Venemaale,“ rõhutas Kallas.

Peaministrid avaldasid heameelt Eesti ja Portugali lähedaste suhete ning koostöö üle. „Täna, mil tähistame Eesti ja Portugali diplomaatiliste suhete sõlmimise 100. aastapäeva, on meie riikide koostöötahe ja sõprussidemed Euroopas tugevamad kui kunagi varem,“ sõnas peaminister Kallas ning tõi esile, et Portugal ei tunnustanud kunagi Eesti annekteerimist NSVL-i koosseisu.

„Eesti uus valitsus jagab Portugaliga samu eesmärke – keskendume mõlemad näiteks nii kliimamuutuste vastasele võitlusele kui ka digitaalsele üleminekule,“ sõnas Kallas ning avaldas toetust Portugali tööle ELi Nõukogu eesistumisel.

Fotod: https://www.flickr.com/photos/stenbockimaja/albums/72157718145998621

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

üksus