Kesk- ja Ida-Euroopa ning Hiina valitsusjuhid kinnitasid soovi tihendada koostööd

26.11.2013 | 14:28

Uudis
    • Jaga

Bukarest, 26. november 2013 - Peaminister Andrus Ansip osales täna Bukarestis Hiina ning Kesk- ja Ida-Euroopa riikide tippkohtumisel. Kuusteist Kesk-Euroopa valitsusjuhti jagasid kohtumisel seisukohta, et nende regiooni ja Hiina vahelises koostöös on arenguruumi.

Rääkides Euroopa Liidu arengutest ütles peaminister Andrus Ansip kohtumisel, et Euroopa majandus on taas pöördunud tõusule. „Euroala usaldus on taastatud ning tulevikku võib vaadata optimistlikumalt,“ ütles peaminister. Tema sõnul on euroalaga liitumas Läti ja loodetavasti peatselt ka Leedu.

Ansip kinnitas, et Eesti on huvitatud majanduskoostöö süvendamisest ning laiendamisest erinevates valdkondades näiteks nagu turism ja kaubaveod.

Peaminister toetas ka läbirääkimiste alustamist investeeringute lepingu üle Euroopa Liidu ja Hiina vahel. „See loob kindla aluse koostööks ja aitab kaasa kaubavahetusele ja investeeringutele,“ ütles Ansip. Tema sõnul on kasvav vastastikune majanduslik sõltuvus tõsiasi ja lepingud loovad selleks koostööks läbipaistva aluse.

Koostöö Kesk-ja Ida-Euroopa riikidega täiendab tema sõnul ka möödunud nädalal Hiina ja Euroopa Liidu tippkohtumisel kinnitatud strateegilise koostöökava aastani 2020.

Hiina peaminister Li Keqiang kinnitas kohtumisel aga Hiina huvi suuremahuliste infrastruktuuri projektide vastu Euroopa tasandil, mis aitaksid kaasa ka kaubavahetuse suurenemisele Euroopa Liidu ja Hiina vahel. Veel tõi ta kohtumisel välja huvi põllumajanduse ja teadus-ja arendustegevuse vastu.

Hiina ja Kesk-ja Ida-Euroopa valitsusjuhtide ühine kohtumine toimus juba teist korda, viimati arutati koostööküsimusi Poola pealinnas Varssavis 2011. aastal.

Fotosidd kohtumisest Bukarestis saab vaadata siit - http://valitsus.ee/et/uudised/pildialbum#2593-1

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-