Kordusteade: Eesti ja Läti peaministrite osavõtul arutatakse homme Tartus kahe riigi koostööküsimusi

15.12.2011 | 16:40

Uudis
    • Jaga

Reedel, 16. detsembril, toimub Tartus järjekordne Eesti-Läti koostöökonverents, millest võtavad osa mõlema riigi peaministrid Andrus Ansip ja Valdis Dombrovskis. Homme on arutusel Eesti-Läti tulevikukoostöö rapordi üks kolmest prioriteedist, ehk väljakutsed hariduses oskuste ja tööhõive arendamisel. Üritusest võtavad osa ka Eesti haridusminister Jaak Aaviksoo ning tema Läti kolleeg Robert Ķīlis.

Valitsusjuhid avavad konverentsi Baltikumi suurimas teaduskeskuses AHHAA-s kell 10. Peaministrid juhatavad sisse paneeli, millel tehakse kokkuvõtteid möödunud aastal esitletud Eesti-Läti koostööraporti rakendamist. Peaministrite tellimusel tehtud raport valmis 2010. aasta kevadel (tutvu raportiga: http://www.valitsus.ee/et/uudised/taustamaterjalid/6335/eesti-lati-tulevikukoostoo-raport). Paneeli arutelu juhivad raporti koostajad ajaleht „Postimees“ vastutav peatoimetaja Anvar Samost ning Andris Razāns Läti välisministeeriumist.

Teise teemana käsitletakse konverentsil Eesti-Läti hariduskoostöö küsimusi. Ettekannetega esinevad mõlema riigi haridusministrid. Teema arutelust võtavad osa ka Tartu Ülikooli rektor Alar Karis ja Läti ülikooli rektor Mārcis Auziņš ning Eesti ja Läti ettevõtluse esindajad. Muu hulgas tulevad kõne alla ka kutsehariduse ning täiskasvanute õppega seotud koostöövõimalused.

Konverents toimub Eesti ja Läti peaministrite initsiatiivil ning seda korraldab riigikantselei strateegiabüroo koostöös välisministeeriumiga.

Tutvu konverentsi programmiga siit: http://valitsus.ee/et/riigikantselei/eesti-lati-koostoo/Lati-Eesti-koostookonverents-2011

Lisainformatsioon: valitsuse meedianõunik Kateriin Leini, +372 56498580

 

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-