Leiutajatekülas tähistatakse juubeliaastat

20.12.2007 | 13:45

Uudis
    • Jaga

Tallinn, Stenbocki maja, 20. detsember 2007 – Alates tänasest on võimalik vaadata Kanal 2 ja Pervõi Baltiskii Kanali (PBK) vahendusel Lotte lühianimafilme pealkirjaga „Leiuatajateküla rahvas“, mis on inspireeritud Eesti Vabariigi juubeliaasta esimesest teemakuust, eesti rahva kuust. Filmi täisversiooni on võimalik vaadata veebilehe www.eesti90.ee  vahenduse.

„Leiutajateküla Lotte on soe ja sõbralik joonisfilm, mis on palju rõõmu valmistanud lastele ja täiskasvanutele nii Eestis kui väljaspool meie vabariiki. Kuuldused Eesti Vabariigi 90. juubelist on jõudnud ka Leiutajatekülla. Leiutajateküla kõige tuntum asukas, lõbus koeratüdruk Lotte tutvustab meile lustakates lühifilmides Leiutajateküla rahvast, presidenti, parlamenti, panka ja kooli,“ märkisid joonisfilmi loojad Janno Põldma ja Heiki Ernits.

Kanal 2 ja PBK vahendusel jõuavad lühiklipid nii eesti kui vene vaatajateni. Alates 23. detsembrist on võimalik klipi pikemat versiooni vaadata ETV vahendusel.

Detsembri lõpu ja jaanuari algusega jõuab juubeliaasta rõõmustama kõiki Eesti inimesi ja külalisi ka tänavapildis.

Eesti Vabariigi 90. aastapäeva tähistava juubeliaasta eesmärk on tõsta meie kodanike seas austust oma riigi vastu ning julgustada kõiki Eesti elanikke iseseisvast Eestist rõõmu tundma, meie riiki edasi kandma. Eesti Vabariigi juubeliaasta kestab 28. novembrini järgmisel aastal. Juubeliaasta jooksul on väga oodatud kõigi eestimaalaste omaalgatus meie ühiselt ehitatud riigi sünnipäeva tähistamisel. Infot juubeliaasta sündmuste kohta koondab veebileht www.eesti90.ee .

Lugupidamisega
Riina Soobik
Valitsuse kommunikatsioonibüroo
tel: +37253400736, 6935950
e-post: riina.soobik@riigikantselei.ee  
skype: riina_soobik

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-