Ministrid tunnustavad tublisid kodanikke

26.11.2014 | 06:53

Uudis
    • Jaga

Tallinn, Stenbocki maja, 26. november 2014 – Tänasel kodanikupäeval tunnustavad peaminister Taavi Rõivas ning kultuuri-, sise- ja välisminister Eesti Tervishoiumuuseumis tublisid kodanikke, kes on andnud oma panuse Eesti ühiskonnaellu ja paistnud silma kodanikujulgusega. Samuti saavad täna kodakondsustunnistuse ligi 90 uut Eesti Vabariigi kodanikku.

Täna kell 15 algaval tseremoonial Lillepaviljonis annab peaminister Taavi Rõivas üle kodakondsustunnistused ligi 90-le uuele Eesti Vabariigi kodanikule.

Kell 17 algaval pidulikul tunnustusüritusel Eesti Tervishoimuuseumis annavad peaminister Taavi Rõivas koos siseminister Hanno Pevkuriga üle 15 kodanikupäeva aumärki inimestele, kes on edendanud kodanikukasvatust või teinud vabatahtlikku tööd oma kogukonnas. Välisminister Keit Pentus-Rosimannus tunnustab tublisid rahvadiplomaatia edendajaid, kes on silmapaistva tegevusega aidanud kaasa Eesti tutvustamisele ja suhete tihendamisele välisriikidega. Justiitsminister Andres Anvelt tõstab esile kodanikujulguse aumärgi tänavusi laureaate, kes on tabanud kurjategija, aidanud sellele oma julge tegutsemisega kaasa, hoidnud ära kuriteo või aidanud selle ohvrit. Kodanikupäeva tunnustusürituse lõpetuseks teeb kultuuriminister Urve Tiidus teatavaks Aasta Kodaniku. Liikumisaastaga seotud tiitel läheb inimesele, kes on silma paistnud tegusa ja aktiivsena ning ühiskonnast hoolivana. Ka tänavuse kodanikupäeva moto on „Liikumine tervendab maailma”, mis lähtub Eesti liikumisaastast ning teadmisest, et igasugune liikumine hoiab terve nii keha kui ka vaimu.

26. novembril 1918. aastal andis Maanõukogu välja määruse Eesti kodakondsuse kohta, millega loodi esmakordselt juriidilises tähenduses mõiste „Eesti kodanik“. Sisuliselt oli tegemist Eesti riigi esimese kodakondsusseadusega. Seda kuupäeva on alates 1998. aastast tähistatud kodanikupäevana, mille eesmärgiks on teadvustada kodanikustaatust ja tõsta kodanikuuhkust. Päev on pühendatud Eesti kodanikule ja kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijatele. Sel päeval juhime tähelepanu kodanikutundele ning kodaniku õigustele ja kohustustele.
 

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-