Parts: põhiseadusliku leppe väljatöötamine nõuab rohkem aega

13.12.2003 | 00:00

Uudis
    • Jaga

Brüssel,
13. detsember 2003. a.

Tänasel valitsustevahelise konverentsi kohtumisel otsustati, et jätkatakse põhiseadusliku lepingu väljatöötamist Iiri eesistumise ajal.

Peaminister Juhan Partsi sõnul on Eesti algusest peale soovinud eelkõige head, tasakaalustatud ja kvaliteetset lepingut ning läbirääkimiste kiire lõpetamine ei ole kunagi olnud eesmärk omaette. "Me ei arva, et tegemist oleks ebaõnnestumisega, pigem vajame rohkem aega, et nii põhimõttelistes asjades kokkuleppele jõuda," ütles Parts.

Välisminister Kristiina Ojulandi sõnul näitas tänane kohtumine, et läbirääkimistel arvestatakse kõikide riikide arvamusega, kedagi ei lükata kõrvale ega jäeta tähelepanuta. "Leping saab ikkagi sündida siis, kui kõik riigid sellega rahul on," rõhutas Ojuland.

Peaministri hinnangul jäi täna riikidel puudu poliitilisest tahtest ja valmisolekust jõuda kompromissideni, mis oleksid rahuldanud kõiki osapooli. Põhiküsimuseks kujunes eile ja täna eelkõige häältekaalu küsimus.

Peaminister kinnitas aga, et Euroopa Liidu laienemist tänane otsus ei mõjuta, kuna laienemiseks vajalikud muudatused tehti juba Nizza lepinguga, mille ka meie rahvahääletusel 14. septembril heaks kiitsime. "Selle lepingu alusel toimub Eesti ja veel üheksa riigi liitumine Euroopa Liiduga järgmisel aastal, nagu algselt planeeritud. Põhiseaduslik lepe oleks nagunii jõustunud kõige varem 2007 ning hetkel ei muutu meie jaoks midagi," kinnitas peaminister.

NB! Toimetused!

Peaminister Juhan Parts saabub Tallinna homme kl 10.45. Soovijatele annab peaminister lennujaamas lühikese pressikonverentsi. Selleks palume registreeruda: Kristi Liiva, tel 05074162.

Välisminister saabub Tallinna (lennujaama) homme kl 14.10.

Lugupidamisega,
Hanna Hinrikus, valitsuse pressinõunik, tel 051 85427
Ehtel Halliste, välisministeeriumi pressiesindaja, tel 050 94645

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-