Peaminister andis Võru linnale üle laste- ja noortesõbraliku linna sertifikaadi

16.11.2012 | 15:50

Uudis
    • Jaga

Tallinn, Stenbocki maja, 16. november 2012 – Peaminister Andrus Ansip andis reedel Võru linnajuhtidele üle laste- ja noortesõbraliku linna sertifikaadi, mille omistas tänavu sügisel Võru linnale Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni lastefond UNICEF.

Peaminister Andrus Ansip tunnustas Võru praeguseid ja endisi linnajuhte, kes on teinud linna arendamisel märkimisväärselt head tööd. „Võrokestel on mille üle uhkust tunda – Roosisaare sillast alguse saanud elukeskkonna aktiivne parandamine on kiiduväärt ettevõtmine. Kubija metsas on suurepärased terviserajad, Tamula järve ääres olevad atraktsioonid on tihedas kasutuses, kultuurikeskus Kannel on muutunud Võrumaa kultuuri keskuseks. Nõustun UNICEFi otsusega anda Võrule väärikas tunnuskiri ning soovin tegijatele jõudu uuteks algatusteks, mis kohalikele inimestele rõõmu valmistaks.“

2011. ja 2012. aasta jooksul jälgis UNICEF-i hindamiskomisjon paljusid Eesti linnu. Märtsis, juunis ja oktoobris tehtud kokkuvõtete alusel otsustati Võru linnale anda vastav sertifikaat.

Sertifikaadi üleandmisel osalesid UNICEF Eesti Fondi president Elle Kull ja tegevjuht Toomas Palu, Võru linna delegatsioon eesotsas linnapea Jüri Kaveri ja volikogu esimehe Erki Saarmaniga ja Võru muusikakooli lapsed, kes tegid üritusel muusikalise etteaste.

Viimase 11 aasta jooksul on 23 Euroopa riiki ühinenud UNICEF-i algatatud liikumisega "Laste- ja noortesõbralikud linnad". Liikumise eesmärk on tõsta esile ja tunnustada neid linnu, kus hoolitakse oma väikestest elanikest ja nende tulevikust. Praeguseks on selle tiitli pälvinud üle 200 Euroopa väiksema ja suurema linna. 2009. aasta kevadel läbiviidud küsitluste kohaselt on nendes linnades tunduvalt paranenud investeerimiskliima, paranenud üldine maine ja laienenud linna tuntus välismaal.

Vaata pilte tänasest sertifikaadi üleandmisest Stenbocki majas: https://valitsus.ee/et/uudised/pildialbum/Uudised#2492-1

 

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-