Peaminister Andrus Ansip osaleb Hiina ning Kesk- ja Ida-Euroopa valitsusjuhtide kohtumisel

24.11.2013 | 22:37

Uudis
    • Jaga

Stenbocki maja, 24. november 2013 - Peaminister Andrus Ansip osaleb nädala alguses Bukarestis Hiina ning Kesk- ja Ida-Euroopa valitsusjuhtide kohtumisel, mille eesmärgiks on arendada Kesk- ja Ida-Euroopa regiooni ja Hiina vahelist koostööd.

Esmaspäeval leiab aset ka peaminister Ansipi kahepoolne kohtumine Hiina Rahvavabariigi peaministri Li Keqiangiga. Hiina valitsusjuhiga on kavas rääkida kahepoolsetest suhetest ja majandussuhetest. Majandussuhted Eesti ja Hiina vahel toimivad, kuid koostöös on arenguruumi. Eesti üks esmaseid huve koostöös Hiinaga on aga ühistegevus kõrghariduse ning teadus-ja arendustegevuse vallas. Hiina on Eesti kõrghariduse turundusprojekti “Study in Estonia” kõige olulisem sihtriik. Projekti raames on Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli, Estonian Business Schooli ja Mainori Kõrgkooliga osaletud mitmel rahvusvahelisel haridusemessil Hiinas ja töö välistudengite Eestisse õppima kutsumisel jätkub.

Teisipäeval kohtub peaminister Ansip veel Makedoonia Vabariigi* peaministri Nikola Gruevskiga ja Albaania Vabariigi peaministri Edi Ramaga, et rääkida nende riikide tegevusest lõimumisel Euroopa Liiduga.

Peaminister siirdub Bukaresti pühapäeva õhtul ning naaseb tagasi teisipäeva hilisõhtul.

Lisainfo: Inga Bowden, valitsuse kommunikatsioonibüroo, tel 52 81 467.

*Endine Jugoslaavia Makedoonia vabariik

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-