Peaminister Andrus Ansip sai kultuuriminister Rein Langi lahkumisavalduse

02.12.2013 | 14:49

Uudis
    • Jaga

Tallinn, Stenbocki maja, 2. detsember 2013 - Peaminister Andrus Ansip sai täna kultuuriminister Rein Langi lahkumisavalduse. Vastavalt Vabariigi Valitsuse seadusele edastab peaminister lahkumisavalduse presidendile. Peaminister Andrus Ansip viib kultuuriministri avalduse presidendile kolmapäeval, 4. detsembril kell 12.

Peaminister Andrus Ansipi sõnul on Rein Lang olnud tugev minister ning valitsuses jõuline kultuuri eest seisja. Tänu investeeringutele kultuuriobjektidesse ja keskmisest suuremale kultuuritöötajate palgatõusule kasvab tuleval aastal kõige enam just kultuuriministeeriumi eelarve – 22,8 protsenti. Rein Langi juhtimisel on alanud kaua oodatud Eesti Rahva Muuseumi ehitus ja Riigikogusse on jõudnud dokument kultuuripoliitika põhialustest aastani 2020.

Peaminister Andrus Ansip ütles kultuuriministri lahkumisavaldust kommenteerides, et tal on kahju, et Rein Lang valitsusest lahkub. Peaministri sõnul on Rein Lang valitsuse liikmena olnud hea meeskonnaliige, kel on olnud julged ideed ja otsustavust neid ellu viia.

"Tänan Rein Langi tehtud töö eest," ütles peaminister.

Rein Lang on olnud minister peaminister Andrus Ansipi juhitavates valitsustes alates 2005. aastast. Aastatel 2005-2011 oli Rein Lang justiitsminister, alates 6. aprillist 2011 oli ta kultuuriminister.

Uue kultuuriministri kandidaadi esitab Reformierakonna juhatus kolmapäeva hommikul.

Foto lahkumisavalduse üleandmisest: http://valitsus.ee/et/uudised/pildialbum#2596-1

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-