Peaminister Ansip osaleb Euroopa-Aasia tippkohtumisel

02.11.2012 | 16:45

Uudis
    • Jaga

5.-6. novembril toimub Vientianes, Laose pealinnas Euroopa ja Aasia riikide tippkohtumine (ASEM), millest võtab osa ka Eesti peaminister Andrus Ansip. Töösessioonide teemadeks on majandus ja finantsküsimused, üleilmsed ja regionaalsed teemad, sotsiaalne ja kultuuriline koostöö ning ASEMi tulevikusuunad.

Peaminister Ansip kõneleb esimesel töösessioonil esmaspäeva õhtul, keskendudes majandus- ja rahandusprobleemidele. Muu hulgas annab ta ülevaate Eesti reformikogemustest ning majanduspoliitika põhimõtetest.

Tippkohtumise ajal on Ansipil kavas kahepoolsed kohtumised Tai peaministri, Singapuri peaministri ning Mongoolia presidendiga.

ASEM kujutab endast foorumit Euroopa Liidu liikmesmaade ja Aasia riikide vahel ning selle tegevuse põhirõhk on poliitilisel, majanduslikul ja kultuurialasel koostööl. ASEMil on 48 liikmesriiki, sh 27 Euroopa Liidu liiget ning kohtumisi viiakse läbi valitsusjuhtide ja riigipeade, ministrite ning vanemametnike tasemel. Vientianes toimub ASEMi 9. tippkohtumine.

Eesti peab ASEMi oluliseks poliitiliseks diskussioonifoorumiks, mis tihendab Euroopa ja Aasia riikide vahelisi kontakte ja võimaldab arutada nii regionaalseid kui ka globaalseid probleeme.

Enne lendu Aasiasse, laupäeval, võtab peaminister Ansip osa Helsingis korraldatavast Trilateraalse komisjoni Euroopa grupi kohtumisest. Trilateraalse komisjoni näol on tegemist maailma ühe mõjukaima valitsusvälise organisatsiooniga. Eesti peaministrit on palutud osalema ühel majandusteemalisel paneeldiskussioonil.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-