Peaminister Ansip osaleb Vilniuses Euroopa Liidu idapartnerluse tippkohtumisel

28.11.2013 | 13:24

Uudis
    • Jaga

Tallinn, Stenbocki maja, 28. november 2013 – Peaminister Andrus Ansip osaleb 28.-29. novembril Vilniuses Euroopa Liidu ja idapartnerluse riikide 3. tippkohtumisel.

Lisaks Euroopa Liidu valitsusjuhtidele või riigipeadele võtavad kohtumisest osa kuue Euroopa Liidu idapartnerluse partnerriigi – Armeenia, Aserbaidžaani, Gruusia, Moldova, Ukraina ja Valgevene – juhid.

Tippkohtumisel osalevad ka Euroopa Liidu institutsioonide liidrid ning mitmed Euroopa Komisjoni volinikud.

Kohtumisel hinnatakse tööd assotsiatsioonilepingute, seal hulgas laiaulatuslike vabakaubanduslepete sõlmimiseks Euroopa Liidu ja partnerriikide vahel. Vastavad lepingud on mõeldud toetama reforme partnerriikides ning kiirendama nende poliitilist ja majanduslikku lõimumist Euroopa Liiduga.

Kava kohaselt parafeeritakse Vilniuses assotsiatsiooni- ja vabakaubanduslepingud Euroopa Liidu ning Gruusia ja Moldova vahel.
Esialgsete kavade kohaselt oli plaanis assotsiatsioonilepingu allkirjastamine ka Ukrainaga, kuid hiljuti teatasid Ukraina võimud assotsiatsioonilepingu allkirjastamisprotsessi peatamisest.

Eesti arvates on assotsiatsioonilepped oluliseks teetähiseks Euroopa Liidu ja idapartnerlusriikide vahelise koostöö arendamisel. Eesti toetab idanaabrite võimalikult tihedat lõimumist ja koostööd Euroopa Liiduga.

Euroopa Liit on idapartnerluse algatanud eeldusel, et kaubandustõkete kaotamine ja vabakaubandusala laienemine, mida toetavad demokraatlikud struktuurid ja läbipaistev õigussüsteem, on kasulik kõigile osapooltele.

Vilniuse tippkohtumine algab neljapäeval, 28. novembri õhtul ning lõppeb järgmise päeva pärastlõunal.

Peaminister naaseb Eestisse reede õhtul.

Valitsuse kommunikatsioonibüroost saadab peaministrit Villu Känd (+372 52 754 24)

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-