Peaminister: Eesti toetab Gruusiat teel Euroopa Liitu

19.12.2018 | 15:06

Uudis
    • Jaga

Stenbocki maja, 19. detsember 2018 – Peaminister Jüri Ratas kinnitas tänasel kohtumisel Gruusia parlamendi spiikri Irakli Kobakhidzega Eesti jätkuvat toetust Gruusiale lõimumisel Euroopa Liidu ja NATOga ning pidas oluliseks kahepoolsete majandussuhete tihendamist.


Peaminister Ratase sõnul on Eesti igati valmis toetama Gruusiat oma kogemuste jagamisega ELi ja NATOsse pürgimiseks vajalike reformide elluviimisel. „Gruusia on teinud tublit tööd ning seda tuleb jätkata,“ sõnas Ratas ning tõi esile ka koostööd Eesti Idapartnerluse Keskusega.


Ratas ja Kobakhidze kõnelesid julgeolekust ning inimõiguste- ja humanitaarolukorrast Venemaa poolt okupeeritud Gruusia aladel Abhaasias ja Lõuna-Osseetias. Peaminister rõhutas Eesti toetust Gruusia territoriaalsele terviklikkusele ja suveräänsusele.


Gruusia on Eestile oluline arengukoostöö sihtriik, kellega on praegu käimas 21 projekti. Viimase 12 aasta jooksul on Eesti panustanud arengukoostöös Gruusiasse ligi üheksa miljonit eurot.


Peaminister Ratase sõnul on Eesti ja Gruusia väga head sõbrad, keda ühendavad lähedased poliitilised suhted ning tihe koostöö pea kõikides valdkondades, näiteks hariduse, turisminduse ja kultuuri alal. „Kindlasti soovime näha tihedamat majanduskoostööd ja kaubavahetust meie ettevõtjate vahel ning ka investeeringute kasvu,“ lausus Ratas. Peaminister avaldas heameelt ka Eesti ja Gruusia parlamendi tiheda koostöö üle.


Gruusia parlamendi spiikri sõnul on ELi ja Gruusia ulatuslik vabakaubandusleping aidanud kaasa kaubavahetuse kasvule ELi riikidega.Fotod: https://www.dropbox.com/sh/239pqxvs7ikbk44/AABcCYE4WlIlK52U-bFjzF_Qa?dl=0

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-