Peaminister Kallas osaleb Euroopa Liidu tippkohtumisel Portos

07.05.2021 | 08:57

Stenbocki maja, 7. mai 2021 – Peaminister Kaja Kallas suundub Portosse Portugali, kus toimub sotsiaaltippkohtumine, mille raames leiab aset kõrgetasemeline konverents sotsiaalpartneritega ning ELi riigipeade ja valitsusjuhtide mitteametlik kohtumine.
    • Jaga

„Meie fookuses on olulised sotsiaalküsimused, mida üheskoos lahendades peame leidma tee, kuidas tervisekriisist väljuda ning keskenduma ka digi- ja rohepöördele nii, et see oleks võimalus kõigile,“ sõnas peaminister Kaja Kallas. „Tippkohtumine annab lisaks võimaluse kohtuda kolleegidega silmast silma, seda pole kahjuks kestev tervisekriis meile pikalt võimaldanud,“ lausus Kallas.


„Kahjuks on selge, et pandeemia ei möödu ühe või kahe hooajaga. Seetõttu on väga tähtis, et me teeme üheskoos Euroopa riikidega ettevalmistusi pikemas vaates, näiteks nii vaktsineerimise korralduses või ohutut reisimist puudutavates küsimuses,“ lisas peaminister.


Peaminister Kallas võtab osa täna sotsiaaltippkohtumise raames toimuvast kõrgetasemelisest konverentsist, kus ta osaleb innovatsiooni ja oskusi käsitleval paneelarutelul.


Sellele järgneval õhtusel kohtumisel arutab peaminister Kallas koos teiste liikmesriikide juhtidega COVID-19 pandeemia olukorda ning Euroopa Liidu välissuhteid.


Laupäeva hommikul keskenduvad ELi riikide juhid sotsiaalõiguste samba tegevuskava teemadele, sealhulgas sellele, kuidas tagada kõiki eurooplasi kaasav majanduse taaskäivitamine, seades keskmesse hariduse ja oskused. Liidrid arutavad võimalusi luua töökohti ja parandada töökvaliteeti ning võidelda vaesuse ja sotsiaalse tõrjutuse vastu. Samuti käsitlevad nad võimalusi, kuidas toetada COVID-19 kriisist mõjutatud inimesi. Kohtumisel on plaanis võtta vastu Porto deklaratsioon, mis käsitleb tööturu, oskuste ja sotsiaalkaitse olulisust rohe- ja digipöörde edukal elluviimisel.


Laupäeva lõunal osaleb peaminister Kallas ELi riikide ja institutsioonide juhtide videokohtumisel India peaministri Narendra Modiga. Kavas on arutada ELi ja India koostöö tugevdamist ning ka üleilmset võitlust COVID-19 pandeemiaga.


Lisaks on peaminister Kallasel plaanis kahepoolsed kohtumised Poola peaministri Mateusz Morawiecki, Hispaania peaministri Pedro Sáncheze ning Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeniga.


Peaminister naaseb Eestisse laupäeva õhtul.


Euroopa sotsiaalõiguste sammas lepiti kokku Eesti EL Nõukogu eesistumise ajal 2017. aastal Göteborgi tippkohtumisel. See hõlmab 20 põhimõtet kolmes kategoorias: võrdsed võimalused ja juurdepääs tööturule, õiglased töötingimused ning sotsiaalkaitse ja sotsiaalne kaasatus.


Lisainfo:


Sotsiaaltippkohtumise kohta: https://www.2021portugal.eu/en/porto-social-summit/ ja https://www.consilium.europa.eu/et/meetings/european-council/2021/05/07/social-summit/


Riigipeade ja valitsusjuhtide mitteametliku kohtumise kohta:  https://www.consilium.europa.eu/et/meetings/european-council/2021/05/07-08/


ELi ja India videokohtumise kohta: https://www.consilium.europa.eu/et/meetings/international-summit/2021/05/08/

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

üksus