Peaminister osaleb EL Ülemkogul ja VVK-l

10.12.2003 | 00:00

Uudis
    • Jaga

Tallinn, Stenbocki maja
10. detsember 2003. a.

Peaminister Juhan Parts sõidab homme Brüsselisse, et osaleda EL Ülemkogul ja valitsustevahelisel konverentsil.

Homme kl 20.30 Eesti aja järgi osaleb Parts Soome peaministri kutsel traditsioonilisel Põhjamaade ja Balti riikide peaministrite kohtumisel, et vahetada informatsiooni ja kooskõlastada positsioone enne Ülemkogu ja VVK-d, mis seekord leiab aset Soome alalises esinduses EL juures. Kohtumisel osalevad Rootsi, Taani, Soome, Läti, Leedu ja Eesti peaministrid.

Reede hommikul koguneb Ülemkogu - liikmesriikide ja liituvate riikide valitsusjuhid, riigipead, välisministrid, majandus- ja rahandusministrid, et arutada majandusküsimusi (Euroopa kasvuaktsiooni), sise- ja justiitsküsimusi, laienemisega seonduvat ning erinevaid välispoliitika teemasid. Vt lähemalt: http://www.ueitalia2003.it/EN/LaPresidenzaInforma/Calendario/
12/12/ev_12dicCE.htm

Reede õhtul kl 18 Eesti aja järgi algab EL põhiseaduslikku lepingut väljatöötava valitsustevahelise konverentsi (VVK) istung. VVK istung jätkub veel vähemalt laupäeval. Vt lähemalt: http://www.ueitalia2003.it/EN/LaPresidenzaInforma/Calendario/
12/12/ev_12dicCIG.htm

Eesti delegatsiooni juhib peaminister Juhan Parts, delegatsiooni kuuluvad veel välisminister Kristiina Ojuland, rahandusminister Taavi Veskimägi, Eesti alaline esindaja EL juures suursaadik Väino Reinart, valitsuse nõunik - EL asjade direktor Henrik Hololei ja teised ametnikud. Pressiesindajatest kuuluvad delegatsiooni valitsuse pressinõunik Hanna Hinrikus (051 85427) ja välisministeeriumi pressiesindaja Ehtel Halliste (050 94 645).

Delegatsioon naaseb Eestisse pühapäeva hilisõhtul, kui päevakorda ei tehta muudatusi.

NB Lp toimetused!
Peaminister Juhan Partsi, välisminister Kristiina Ojulandi ja rahandusminister Taavi Veskimägi ühine Ülemkogu järgne videopressikonverents toimub tõenäoliselt reedel kell 17.00.

VVK tulemusi tutvustav videopressikonverents toimub tõenäoliselt pühapäeval, kuid saadame mõlema võimaluse kohta jooksvalt lisainformatsiooni.

Ajakirjanikel palume videopressikonverentside korral koguneda välisministeeriumi pressikeskusesse. Pressikonverentsil osalejatele palume endast märku anda telefonil 6 317 618 või meiliaadressil pressitalitus@vm.ee.


Lugupidamisega,
Hanna Hinrikus
Valitsuse pressinõunik
Tel 693 5792, 051 85427

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-