Peaminister Ratas: Peame panustama, et liitlased oleksid Balti riikides ka tulevikus

18.12.2017 | 08:50

<p>Tallinn, 18. detsember 2017 –&nbsp; Tänane kolme Balti peaministri kohtumine algas aruteluga regionaalse julgeoleku üle. Peaminister Ratase sõnul on kõik kolm riiki arvamusel, et eFP on edulugu, mis sel aastal tõi tänuväärselt Balti riikidesse ja Poolasse 20 liitlasriiki ning tugevdas seeläbi märgatavalt regiooni julgeolekut.</p>
    • Jaga

Tallinn, 18. detsember 2017 –  Tänane kolme Balti peaministri kohtumine algas aruteluga regionaalse julgeoleku üle. Peaminister Ratase sõnul on kõik kolm riiki arvamusel, et eFP on edulugu, mis sel aastal tõi tänuväärselt Balti riikidesse ja Poolasse 20 liitlasriiki ning tugevdas seeläbi märgatavalt regiooni julgeolekut.

“Meie kolme Balti riigi koostööl oli selle otsuse sündimisel oluline roll. See aga ei tähenda, et julgeolek on valmis saanud. Peame jätkuvalt panustama, et NATO tähelepanu meie regioonile ja kohalolek Balti riikides jätkuks ka tulevikus,” sõnas Ratas kohtumise järgsel ühisel pressikonverentsil.

Lisaks kaitseküsimusetele arutasid peaministrid koostööd energiataristu projektides ning transpordiühenduste arendamist. “Ma siiralt loodan, et järgmise aasta suveks on meil olemas kogu vajalik info, et edasi liikuda Balti elektrisüsteemide sünkroniseerimisega Mandri-Euroopaga,” ütles peaminister.

Töö jätkub Balti-Soome regionaalse gaasituru loomisel. “Hästi toimiv ning hästi ühendatud regionaalne gaasiturg tähendab ühtlasi ka tõhusat konkurentsi ja suurenenud energiajulgeolekut,” lisas Ratas.

Mis puudutab Rail Balticut, siis Ratase sõnul on esmatähtis liikuda projektiga hoogsalt edasi. “Lisaks peame kindlustama projekti rahastamise ka järgmisel Euroopa Liidu eelarveperioodil,” sõnas peaminister Ratas.  

Lõpuks tänas peaminister Ratas oma Läti ja Leedu kolleege hea koostöö eest Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisel. “Eesti sai eesistumisega hästi hakkama ja see õnnestumine sai tulla ainult heas koostöös meie lähimate sõpradega,” lõpetas Ratas.

Kohtumine jätkub ühisel lõunal, kus arutatakse Euroopa Liidu asjade üle.

Fotod kohtumiselt (Raigo Pajula): https://www.dropbox.com/sh/amtan5brzkwgj0s/AAAPMMNRIix_MvFRxNs7rUaaa?dl=0

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-