Peaminister Rõivas arutas Euroopa Komisjoni asepresidendiga majandus- ja rahandusküsimusi

22.12.2014 | 12:27

Uudis
    • Jaga

Stenbocki maja, 22. detsember 2014 – Peaminister Taavi Rõivas kohtus täna Stenbocki majas Euroopa Komisjoni asepresidendi Valdis Dombrovskisega, kelle vastutusalaks on euro ja ühiskondlik dialoog.

Peaminister Rõivas ütles, et Eesti on nõus komisjoni uue koosseisu avaldatud iga-aastase majanduskasvu analüüsiga, mis toob välja kolm majandus- ja sotsiaalpoliitika edendamise valdkonda.

„Investeeringute soodustamine, struktuurireformide läbiviimine ja rahanduslik jätkusuutlikkus on ka Eesti hinnangul Euroopa Liidu majanduse kestliku arengu ja konkurentsivõime tugevdamisel võtmetähtsusega,“ ütles Rõivas.

Peaminister tunnustas Euroopa Ülemkogu kohtumist eelmisel nädalal, mis jõudis põhimõttelisele kokkuleppele Euroopa Liidu strateegilise investeerimiskava osas.

„Eesti toetab üldjoontes komisjoni poolt pakutud investeerimiskava,“ ütles Rõivas. „Samas on oluline, et me sellega ei ohustaks ega pärsiks mingil moel juba kokkulepitud investeerimiskavasid ja selliste projektide nagu Rail Baltic elluviimist.“

Peaminister Rõivas tõstatas jutuajamisel Dombrovskisega ka tolliinfosüsteemide arendamise teema. Euroopa Liidu tolliliit arendab pidevalt olemasolevaid ja loob uusi tolliinfosüsteeme, mis nõuab suuri ressursse. Rõivas avaldas arvamust, et vajalike infotehnoloogiliste lahenduste väljatöötamine igas liikmesriigis eraldi on liiga kulukas ja seega ebamõistlik.

„Eesti leiab, et kui infotehnoloogiliste lahenduste väljatöötamine ja haldamine toimub Euroopa Liidu tasandil, on võimalik kulusid märkimisväärselt kokku hoida ja pakkuda tervele Euroopa Liidule ühtlast teenuste kvaliteeti,“ ütles Rõivas. „Seetõttu võiks kaaluda Tallinnas asuva Euroopa Liidu IT-ameti „eu-LISA“ vahendite ja mandaadi laiendamist.“

Valdis Dombrovskis tunnustas seda ideed ning soovitas selle nimel edasi töötada.

Rõivas ja Dombrovskis tervitasid ka Leedu peatset ühinemist euroalaga. Leedu võtab Euroopa ühisraha kasutusele alates 1. jaanuarist 2015.

 

Fotosid kohtumiselt vaata siit: https://valitsus.ee/et/galeriid/kohtumine-euroopa-komisjoni-asepresidendi-valdis-dombrovskisega

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-