Peaminister Taavi Rõivas 20. Augusti Klubi koosolekul Tallinnas Toompeal 20. augustil 2015

20.08.2015 | 12:32

Uudis
    • Jaga

Austatud 20. Augusti Klubi liikmed

Tänan teid kutse eest osaleda teie klubi pidulikul koosolekul. Mul on väga hea meel olla teie ees. See, et on olemas Eesti Vabariik sellisena, nagu teda täna tunneme, see, et meil on võimalus taas vabana oma maal elada ja iseseisvat riiki edasi ehitada, et meil on omaenda Eesti Vabariigi valitsus ja kõik riigile vajalikud institutsioonid – on saanud alguse teie tehtud otsusest 20. augustil 1991. aastal. Teie toetasite Eesti Vabariigi tema õigusliku järjepidevuse kindlale alusele ning sellest ajast oleme saanud minna ainult edasi.

Teie lõite võimaluse kanda edasi Eesti Vabariiki ja luua teda uueks iga päev. Kutsun teid, 20. Augusti Klubi auväärseid liikmeid, ka tänases päevas aktiivselt kaasa mõtlema ja ütlema oma sõna Eesti elu kujundamisel, nii poliitikas, kultuuris, majanduses. Mida rohkem on kaasamõtlejaid, seda kindlamini jõuame lahendusteni ja edasiviivate ideedeni.

Lugupeetud Klubi liikmed, olete 24 aastat tagasi teinud ära suure ja sihikindla töö, mille krooniks oli 20. augusti otsus. Kuid teie töö riigiehitusel pole veel tehtud. Eesti Vabariik vajab teie panust ka täna, homme ja ülehomme. Riigi taastamise „asutavate isadena“ kuulub teile võõrandamatult Eesti rahva austus ning teil on ühtlasi ka võõrandamatu usalduskrediit edendada Eestit. Et meie riik püsiks.

Niisiis palun võtke vastu minu ja valitsuse tänu ja austus. Võtke vastu ka üleskutse vaibumatule kaasamõtlemisele. 

Lugupeetud endised ülemnõukogu saadikud, hea 20. Augusti Klubi, soovin teile vaprat meelt, head tervist ja ärksat vaibumatut vaimu. 

Head iseseisvumise taastamise päeva! 

 

 

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-