Peaminister Taavi Rõivas tähistab Vilniuses Leedu ühinemist euroalaga

31.12.2014 | 14:23

Uudis
    • Jaga

Stenbocki maja, 31. detsember 2014 – Peaminister Taavi Rõivas sõidab aastavahetuseks Vilniusesse, et tähistada koos leedulastega riigi üleminekut eurole täna südaöösel.

Rõivas osaleb Leedu Riikliku Sümfooniaorkestri aastavahetuskontserdil ning pärast seda Leedu peaministri Algirdas Butkevičiuse antaval  pidulikul õhtusööögil.

Uue aasta esimestel minutitel võtab Rõivas osa eurode väljavõtmise tseremooniast pangaautomaadist.

„Leedu üleminek eurole on positiivne samm nii Eestile kui ka Euroopa Liidule ning see tõstab Balti riikide usaldusväärsust tervikuna,“ ütles peaminister Taavi Rõivas.

“Eesti teab oma kogemusest, et euroga kaasneb välisinvestorite suurem usaldusväärsus riigi vastu, mille tulemuseks on rohkem töökohti ja inimeste suurem heaolu,” märkis Rõivas. 

See, et eurotsooniga jätkuvalt liitutakse, näitab peaministri hinnagul ka seda, et euro on jätkuvalt tugev ning eurolala on loonud liikmete jaoks hea majanduskeskkonna.

Eesti poolt vaadatuna aitab ühisraha Rõivase sõnul kokku hoida ka leeduga kauplevate ettevõtete kulusid. “Eesti jaoks on Leedu kaubanduspartnerina kuuendal kohal. Usun, et ühisraha aitab kaubavahetuse kasvule kaasa,” märkis Rõivas.

Eesti läks eurole üle 2011. aastal.Värske uuringu kohaselt on Eesti elanike toetus Euroopa Liidule ja euro kasutamisele tõusnud vastavalt 84 protsendile ja 78 protsendile. 

Leedust saab 1. jaanuaril 19. eurot kasutav Euroopa Liidu liikmesriik.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-