Peaminister tunnustas operatsioonidel osalenud kaitseväelasi

18.12.2018 | 17:09

Uudis
    • Jaga

Stenbocki maja, 18. detsember 2018 – Peaminister Jüri Ratas tervitas Stenbocki majja kogunenud kaitseväelasi, kes teenisid rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel 2017-2018 aastal.


Pereliikmetega üritusel osalenud kaitseväelaste tervituseks rõhutas peaminister lähedaste tähtsust. „Eesti julgeolek algab kriisikolletes vabaduse ja väärtushinnangute eest seistes.  Samuti saab see alguse kodust, kus pere ja lähedased toetavad meie kaitseväelasi ning ootavad pikkisilmi nende naasmist. Seda tööd on kergem teha, kui sõduri kodu on kindel, olgu siis teenistuskohaks Mali või Afganistan või muu koht,“ lausus peaminister.


Ratase sõnul on Eesti osalemine rahvusvahelises koostöös meie riikliku julgeoleku tagatis. „Eesti kaitseväelased sõjalistel operatsioonidel on samm eespool meie eesliini. Kuid lisaks rahu eest seismisele koguvad kodust kaugel teenivad sõdurid Eestile nähtamatut, ent hindamatut usalduskrediiti. Meie otsustavus pakkuda abi seal, kus seda kõige enam vajatakse, annab moraalse õiguse oodata abi, kui meil peaks seda vaja minema,“ lisas peaminister.


Ratas tõi oma kõnes esile Eesti kaitseväelaste kõrge professionaalsuse. „Märtsis oli mul võimalus kohtuda Liibanonis teenivate Eesti sõduritega, oktoobris külastasin aga Mali Vabariigis viibivaid kaitseväelasi. Mõlemal korral jäi kõlama kiitus meie sõdurite oskuste ja pühendumuse kohta. Soovin öelda aitäh kõigile Eesti sõduritele, sest olete oma professionaalsusega teinud au Eestile,“ kinnitas peaminister.


Vastuvõtul osalesid Eesti kaitseväelased, kes aastatel 2017-2018 teenisid Afganistanis NATO missioonil Resolute Support, ÜRO vaatlusmissioonil UNTSO, Iraagis sõjalisel operatsioonil Inherent Resolve, Euroopa Liidu missioonil EUNAVFOR, Kosovos NATO operatsioonil KFOR, Liibanonis ÜRO rahuvalvemissioonil UNIFIL ning Malis operatsioonidel Barkhane, EUTM Mali ja MINUSMA.


Fotod (Kaitsevägi / Ardi Hallismaa): https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59157

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-