Pühapäeval heisatakse Eesti lipud leinalipuna

22.11.2013 | 16:20

Uudis
    • Jaga

Vabariigi Valitsus otsustas tänasel erakorralisel istungil, et pühapäeval 24. novembril heiskavad kõik riigiasutused Eesti lipud leinalipuna Lätis aset leidnud õnnetuse ohvrite mälestuseks. Ühtlasi kutsus valitsus ka teisi üles heiskama solidaarsuse märgiks leinalipud, et avaldada kaastunnet hukkunute lähedastele ja Läti rahvale.

Eile, 21. novembril Riias toimunud toidupoe katusevaringus on hetkel teadaolevalt hukkunud 45 inimest ja vigastada on saanud vähemalt 40 inimest. Läti valitsus on välja kuulutanud leina 23.-25. novembrini. Leedu valitsus on solidaarsuse märgina välja kuulutanud leinapäeva 24. novembriks.

Leinalipp heisatakse lipumasti ilma musta lindita nii, et lipu alumine äär asuks masti keskel. Selleks tõmmatakse lipp algul aeglaselt lipumasti tippu ja seejärel langetatakse lipu alläär lipuvarda keskkohta. Lipuvardaga leinalipu heiskamiseks kinnitatakse lipuvarda ülemisse otsa 50 mm laiune must lint, mille mõlemad otsad ulatuvad lipu pikkust pidi kuni lipukanga alumise servani.

Vaata lisaks Eesti lipu kasutamise kord ja hea tava

Lisainfo:
Gert Uiboaed
Riigikantselei sümboolikanõunik
tel 693 5683
e-post gert.uiboaed@riigikantselei.ee

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-