Ratas: oluline on säilitada EL ühtsus ja saavutada õiglane kokkulepe Ühendkuningriigiga

20.12.2016 | 15:18

Uudis
    • Jaga

Stenbocki maja, 20. detsember 2016 – Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Euroopa Komisjoni endise asepresidendi Michel Barnier’ga, kes on Euroopa Liidu poolne pealäbirääkija Ühendkuningriigi liidust lahkumise protsessis.

Peaminister Ratas rõhutas, et Eesti peab oluliseks säilitada võimalikult lähedane suhe Ühendkuningriigiga ka peale nende lahkumist EL-ist. „Lähedane suhe Ühendkuningriigi ja EL-i vahel on kõigi huvides. Ühendkuningriik on ja jääb oluliseks Euroopa riigiks poliitiliselt ja majanduslikult ning tähtsaks partneriks julgeolekuvaldkonnas . Küll aga ei saa olla ühtegi hüve ilma kohustusteta – ligipääs siseturule saab tulla vaid läbi Euroopa Liidu nelja põhivabaduse austamise,“ ütles Ratas.

Ratase sõnul on nii läbirääkimiste ajal kui ka nende lõpule jõudes kriitilise tähtsusega hoida EL-i 27 liikmesriigi ühtsust. „Loodan, et Ühendkuningriigi EL-ist lahkumine läheks võimalikult sujuvalt. Euroopa Komisjonil on lahkumiskõnelustes juhtroll, kuid teeme igapäevast tihedat koostööd läbirääkimiste käigus ja poliitiliste otsuste ette valmistamisel,“ ütles Ratas.

Fotod: https://www.dropbox.com/sh/pvk94urq77xo3sg/AADAV6bx3ZzseszBdOav6Rtaa?dl=0

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-