Ratas: Soovime WHOga koostööd terviseandmete riikidevahelise vahetuse digitaliseerimiseks

13.05.2020 | 15:18

Uudis
    • Jaga

Stenbocki maja, 13. mai 2020 – Peaminister Jüri Ratas rääkis videokõnes Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) peadirektori dr Tedros Adhanom Ghebreyesusega COVID-19 pandeemia vastasest võitlusest ning koostööst riikidevahelise terviseandmete vahetuse digitaliseerimiseks.


Eesti pakub peaminister Jüri Ratase sõnul WHO-le pandeemiavastases võitluses tuge terviseandmete digitaliseerimise abil. „Meie eksperdid alustasid pool aastat tagasi tööd koos WHO kolleegidega, et leida parimaid võimalusi Eesti e-kogemuste ja hajusarhitektuuri kasutamiseks. Oleme valmis nii Eesti kui ka Soome erasektorit kaasates aitama WHO-l ühendada tervishoiuinfosüsteeme ja andmebaase ning tagada nende koostalitusvõime. Parem ja turvalisem riikidevaheline andmevahetus loob eeldused palju suuremaks globaalseks koostööks ja usalduseks,“ sõnas peaminister.


Ratas andis WHO peadirektorile ülevaate Eesti tegevusest viiruse vastases võitluses ning tervisekriisi lahendamisel. „Eesti on alustanud piirangute järkjärgulist leevendamist nii riigi sees kui ka Soomega ja Balti riikidega,“ ütles Ratas. „Selge on see, et piirangute leevendamine peab toimuma aeglaselt ja kontrollitult, sest nii saame olla kindlad, et viiruse levik on meie kontrolli all. Samuti on väga oluline riikidevaheline koordinatsioon ja infovahetus,“ sõnas Ratas ning pidas oluliseks ka valmisolekut viiruse leviku tagasitulekuks.


Peaminister rääkis ka WHO peadirektorile, kuidas Eesti on kasutanud tervisekriisi ajal distantsõppe korralduseks erinevaid e-lahendusi.


WHO peadirektor andis ülevaate COVID-19 pandeemia üldisest üleilmselt olukorrast ning vaktsiini ja ravi väljatöötamise perspektiivist. Ta tõi esile ka Euroopa Komisjoni ja riikide panust 4. mail alanud doonorikonverentsiga, mille käigus on kogutud 7,4 miljardit eurot. „Üleilmsest pandeemiast ülesaamiseks on väga tähtis riikide koostöö ja solidaarsus, sest ainult koordineeritult tegutsedes saame sellest viirusest jagu,“ lasus peaminister Ratas ning avaldas WHO-le toetust pandeemiavastases võitluses üleilmsel eesliinil.Fotod: https://www.flickr.com/photos/stenbockimaja/albums/72157714284646622

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-