Rõivas: Eesti toetab Serbia ühinemispüüdlusi Euroopa Liiduga

16.12.2014 | 16:41

Uudis
    • Jaga

Belgrad, 16. detsember 2014 – Peaminister Taavi Rõivas ütles täna Belgradis toimunud kohtumisel Serbia valitsusjuhi Aleksandar Vučićiga, et Eesti toetab Serbia püüdlusi ühineda Euroopa Liiduga ning on valmis jagama oma liitumiskogemusi.

 „Eesti pooldab Euroopa Liidu laienemispoliitika jätkumist, sest see on kasuks  kogu Euroopa stabiilsusele ja julgeolekule, “ ütles Rõivas. „Eesti toetab Serbia liitumisprotsessi Euroopa Liiduga ning on valmis jagama oma kogemusi sellega seotud reformide elluviimisel.  Leiame, et see on meie kohus.“

Peaminister Rõivas lisas, et Eesti on valmis osutama Serbiale igakülgset abi, tutvustades oma kogemusi nii siseriiklike liitumisettevalmistuste alal kui ka e-riigi ülesehitamisel. Peaminister Rõivas mainis ka ootust, et Serbia kui kandidaatriik võtaks järk-järgult üle Euroopa Liidu ühise välis- ja julgeolekupoliitika põhimõtted.

Peaminister Aleksandar Vučić tänas Eestit toetuse eest ning kinnitas, et Euroopa Liiduga ühinemine on Serbia strateegiline eesmärk. Vučići sõnul on Eesti kui edukas reformiriik Serbiale eeskujuks. Eriti tundis Serbia valitsusjuht huvi Eesti e-riigi kogmuse vastu.

 

Fotosid Rõivase ja Vučići kohtumiselt vaata siit: https://valitsus.ee/et/galeriid/kohtumine-serbia-peaministriga-16122014

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-