Rõivas kohtumisel Hiina peaministriga: Eesti ootab Hiina turu avanemist

17.12.2014 | 13:07

Uudis
    • Jaga

Belgrad, 17. detsember 2014 – Peaminister Taavi Rõivas ütles täna kohtumisel Hiina peaministri Li Keqiangiga Belgradis, et Eesti ootab Hiina turu reaalset avanemist Eesti kaupadele, eriti põllumajandustoodetele.

„Teie kinnitus, et Hiina turu uksed on Eesti kaupade jaoks lahti, rõõmustab Eesti tootjaid,“ ütles peaminister Rõivas. „Ma usun, et Hiina pool viib kiiresti läbi protseduurid, mis praegu veel Eesti ja Hiina reaalset kaubandust põllumajanduse valdkonnas takistavad, ning Eesti firmad saavad kehtivad sertifikaadid oma toodangu eksportimiseks Hiinasse.“

Rõivas kinnitas, et tänu soodsatele keskkonnatingimustele ning kõrgtehnoloogia kasutamisele on Eesti põllumajandustooted kõrge kvaliteediga.

„Nii Hiinale kui Eestile on kasulik, kui Hiina laiendab kõrgekvaliteediliste põllumajandustoodete importi Kesk- ja Ida-Euroopa riikidest, seal hulgas Eestist,“ sõnas Rõivas. „Ekspordilitsentside andmine meie põllumajandusettevõtetele oleks suur samm edasi selle eesmärgi saavutamisel.“

Hiina peaminister Li Keqiang ütles, et Hiina vastavad ametiasutused tegelevad aktiivselt selle küsimusega.
Rõivas ütles ka, et nüüd, kui suhted on senisest veelgi aktiivsemad, on Hiina ja Eesti majanduskoostöö edendamiseks tervitatav Hiina investorite suurem huvi Eestisse investeerida. Ta kinnitas, et Eesti ärikeskkond on parimaid Euroopa Liidus.

Peaminister Taavi Rõivas avaldas ka tunnustust Uue Siiditee initsiatiivile, mille eesmärk on Aasia ja Euroopa turgude tihedam lõimumine. „Ma usun, et sellel projektil on potentsiaali tuua Hiina ja Euroopa üksteisele lähemale ning anda hoogu mõlema riigi majandusele,“ ütles Rõivas.

Peaminister Taavi Rõivase ja Hiina peaministri Li Keqiangi kahepoolne kohtumine Belgradis toimus kolmanda Kesk- ja Ida-Euroopa riikide ning Hiina tippkohtumise raames.

Kuueteistkümne Kesk- ja Ida Euroopa maa ning Hiina koostööformaat võimaldab edendada koostööd Hiinaga ja on täiendavaks suhtluskanaliks lisaks kahepoolsetele suhetele ning Euroopa Liidu-Hiina strateegilise koostöö kavale Agenda 2020. Euroopa poolt osaleb töös 5 Lääne-Balkani ja 11 Euroopa Liidu liikmesriiki.

Fotod kohtumiselt: http://bit.ly/1z2WBUt

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-