Rõivas Ülemkogu eel: Suurbritannia jäämine EL-i on kõigi osapoolte huvides

17.12.2015 | 17:02

Uudis
    • Jaga

Brüssel, 17. detsember 2015 - Peaminister Taavi Rõivas ütles Euroopa Ülemkogu eel, et kohtumise eesmärk jätkata rändesurve vähendamisega ja liikuda lähemale otsustele, et Suurbritannia saaks Euroopa Liidus jätkata.

 

Rändesurve vähendamisel on Rõivase sõnul oluline minna edasi Euroopa välispiiride tugevdamisega selleks, et hoida Schengenit. “Vaba liikumine Schengeni ruumis on saanud hüveks, mida peame enesestmõistetavaks. Peame selle hoidmise nimel jõuliselt tegutsema, muuhulgas liikuma edasi Euroopa piirivalvepaketiga,” ütles Rõivas.

 

Seekordsel Ülemkogul on Rõivase sõnul esimene põhjalik poliitiline arutelu Suurbritannia referendumiplaanide ja esitatud soovide teemal. 

 

“Oleme alles läbirääkimiste alguses, kuid eeldatavasti on kirglikuim läbirääkimiste punkt inimeste vaba liikumine,” ütles Rõivas. “Suurbritannia püsimine Euroopa Liidus on nii Suurbritannia enda, EL-i kui ka Eesti huvides.”

 

“Ka Briti debati keskmes on tegelikult üks Euroopa põhivabadusi, vaba liikumise ja kodanike võrdse kohtlemise põhimõte, millest ei tohi loobuda. Võimalikud lahendused nõuavad suurt pingutust ja loovust meilt kõigilt, aga eelkõige Londoni poolt,” nentis Rõivas.

 

Ülemkogu võtab vastu järeldued ka majandus- ja rahaliidu tuleviku, terrorismivastase võitluse, ühtse turu, energialiidu ja kliimakonverentsi tulemuste teemal.

 

 

Fotod Brüsselist: https://www.dropbox.com/sh/ljx5aa61kwiv805/AADOPrf6YdgqUCcdlD5KEo4qa?dl=0