Valitsus alustas riigi eelarvestrateegia sissejuhatavate aruteludega

02.03.2020 | 16:49

Uudis
    • Jaga

Tallinn, Stenbocki maja, 2. märts – Valitsus alustas täna kabinetinõupidamisel riigi eelarvestrateegia 2021-2024 sissejuhatava aruteluga. Eelarvestrateegiaga pannakse paika riigi järgmise nelja aasta rahalised plaanid ning see tuleb heaks kiita aprilli lõpuks.

Riigi eelarvestrateegia koostamise sisendiks on rahandusministeeriumi kevadine majandusprognoos, mis valmib aprilli alguses. Selle alusel jätkuvad põhjalikumad arutelud.

Riigi eelarvestrateegia on valitsuse oluline strateegiline dokument, milles ühendatakse omavahel riigi vajadused, poliitilised prioriteedid ning rahalised võimalused. Eelarvestrateegia koostamise eesmärk on tagada eelarvepoliitika jätkusuutlikkus ning muuta valitsuse tegevus riigi ja valdkondlike arengute suunamisel tulemuslikumaks.

Eelarvestrateegiat uuendatakse igal kevadel, täpsustades kolme eelseisva aasta kavasid ning täiendades neid vähemalt ühe aasta võrra. See annab võimaluse kohandada riigi rahalisi plaane vastavalt muutustele majanduses, riigirahanduses ja ministeeriumite valitsemisalades.

 

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-