Valitsus andis kodakondsuse kolmele isikule

29.12.2009 | 11:20

Uudis
    • Jaga

Valitsus otsustas anda Eesti kodakondsuse eriliste teenete eest kolmele isikule. Kultuuriminister Laine Jänese ettepanekul antakse Eesti kodakondsus Natalja Baranovale, majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi ettepanekul Maia Tislerile ning haridus- ja teadusminister Tõnis Lukase ettepanekul Evhen Tsybulenkole.

Natalja Baranova töötab alates 1990. aastast Tallinna Tõnismäe Reaalkoolis, samast aastast tegeleb ta tantsuansambli Neposedõ kunstilise juhtimisega. Alates 1998. aastast esindab kollektiiv Eestit erinevatel rahvusvahelistel konkurssidel ja festivalidel, kus on pälvinud kõrget tunnustust. Natalja Baranova juhtimisel toimub Tallinnas iga-aastane rahvusvaheline laste ja noorte tantsufestival „Neposedõ kutsub sõpru“, mida tuntakse nii Eestis kui ka välismaal.

Maia Tisler on 1520 mm rööpalaiusega raudteede territooriumi (eelkõige endise idabloki) ekspert, kes on aidanud kaasa Eesti raudtee AS ja Eesti riigi huvide seismise eest rahvusvahelisel tasandil. Ta on osalenud paljudes rahvusvahelistes töögruppides ja komisjonides. Eesti riigi taasiseseisvumisel seisis Maia Tisler selle eest, et Eestile kuuluvasse vaguniparki jäi laguneva Nõukogude Liidu raudtee varudest piisavalt kauba- ja reisivaguneid, et tagada kaupade ja reisijate vedu.

Evhen Tsybulenko on Tallinna Tehnikaülikooli Õiguse Instituudi rahvusvahelise ja võrdleva õiguse õppetooli juhataja, ülikooli Inimõiguste Keskuse looja ja selle esimene direktor ning Balti Kaitsekolled¾i vanem külalismentor. Evhen Tsybulenko on enam kui 30 teadusliku raamatu ja artikli, samuti arvukate publitsistlike kirjutiste ja kommentaaride autor.

Kodakondsuse seaduse kohaselt võidakse Eesti kodakondsus eriliste teenete eest anda kuni kümnele isikule aastas ministri ettepanekul. Erilisteks teeneteks loetakse saavutusi teaduse, kultuuri, spordi või muul alal.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-