Valitsus eraldab siseministeeriumi valitsemisalale erakorraliselt vajalike tööde raha

19.01.2021 | 12:50

Stenbocki maja, 19. jaanuar 2021 – Valitsus kiitis täna heaks siseminister Alar Lanemani ettepaneku kolmeks rahaeralduseks valitsuse reservist.
    • Jaga

Esiteks otsustas valitsus eraldada reservist politsei- ja piirivalveametile (PPA) ning häirekeskusele viimaste piirangutega seotud kuludeks ligi 35 000 eurot.

Valitsus eraldab siseministeeriumi valitsemisalale 34 660 eurot, millest enam kui 32 000 eurot on mõeldud selleks, et PPA saaks tagada Harjumaal ja Ida-Virumaal uute piirangute täitmise üle järelevalve. Kuna piirangud põhjustavad kasvavat kõnede hulka häirekeskusele, eraldatakse häirekeskuse kriisiinfotelefoni kulude katteks täiendavalt 2500 eurot.

Valitsus otsustas eelmisel nädalal, et Harjumaal ja Ida-Virumaal kehtestatud piirangud jätkuvad mõningate leevendustega kuni 1. veebruarini. Mõnevõrra leevendati sisetingimustes noorsootöö, huvitegevuse ja -hariduse, täienduskoolituse ja -õppe, sportimise ja treenimise keeldu ning muuseumidele ja näitustele, kuid ka toitlustusasutustele kehtivaid piiranguid.

Teiseks otsustas valitsus eraldada reservist 119 809 eurot PPA-le reostustõrjega seotud erakorraliste kulude katteks. Reostuse põhjustas 1944. aastal Narva lahte uppunud Saksa sõjalaev, millest lekkis merre kütteõli.

Kolmandaks otsustati eraldada reservist siseministeeriumile 242 541 eurot, et katta politsei- ja piirivalveameti lennuki Beechcraft KingAir 350ER saba purunemisega seotud erakorralised kulud.
 

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

üksus