Valitsus kiitis heaks kaitseministri ettepanekud Leedu toetamiseks

29.07.2021 | 19:58

Stenbocki maja, 29. juuli 2021 – Valitsus arutas tänasel kabinetinõupidamisel olukorda Leedu-Valgevene piiril ja kiitis heaks kaitseministri ettepanekud Leedu abistamiseks Balti riikide koostöös.
    • Jaga

Peaminister Kaja Kallase sõnul on Leedu vastu toimuval rünnakul mõju ka Eestile ja Lätile ning ta plaanib kriisi lahendamisest lähiajal rääkida ka oma kolleegidega teistes Balti riikides. „Leetu saabuvate põgenike laine on organiseeritud hübriidrünnak ja see puudutab kõiki Balti riike. Toetame Leedut igati," ütles Kallas.

Kaitseminister Kalle Laaneti sõnul muudab olukorra keerulisemaks peagi algav Venemaa ja Valgevene suurõppus Zapad 2021 ning selleks perioodiks Balti riikide piiride lähedale toodavad üksused. Laanet tõi välja, et Eesti on seni osutanud Leedule praktilist abi. „Oleme saatnud piiride tugevdamiseks vajalikku tõkestustraati, samuti tegutseb Leedus siseministeeriumi saadetud ESTPOL5 rühm. Lisaks saadame Leetu kaitseväe mehitamata lennusüsteemid ning oleme valmis pakkuma tuge hangete läbiviimisel ja täiendava tõkestustraadi hankimisel,“ ütles kaitseminister.

Lisaks tihendatakse välisministeeriumi eestvedamisel rahvusvahelise toetuse tagamiseks eri formaatides koostööd ja kontakte ning arutatakse koos Leeduga võimalusi edasisteks tegevusteks ebaseaduslikku rännet organiseerivate isikute ja organisatsioonide vastu. Riigikantselei eestvedamisel koostatakse Eestis Leedu valitsuse toetamiseks ametkondade ülene tegevuskava.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

üksus