Valitsus pidas istungi, pressikonverentsil: Aab, Pentus, Kiik ja Sutt

18.03.2021 | 10:40

​​​​​​​Stenbocki maja, 18. märts 2021 – Valitsus kiitis istungil esitatud kujul heaks päevakorrapunktid 1-20. Täiendavalt lisati päevakorda kaks teemat, mis avati aruteluks ja kiideti heaks.
    • Jaga

Infotehnoloogia- ja ettevõtlusminister Andres Sutt lisas päevakorda määruse eelnõud, mis puudutavad riigi poolt inimeste teavitamise võimaluste laiendamist. Heakskiidetud määruse kohaselt juhul, kui inimene ei ole riigiportaalis eesti.ee ametliku e-posti aadressi suunamist ise teinud, teavitatakse teda ametlikku e-postkasti saabunud teabest rahvastikuregistris märgitud kontaktandmetel. See võimaldab inimesteni ametliku teabega jõuda suurema kindlusega, kuna kasutada saab tulevikus nii rahvastikuregistris leiduvat e-posti aadressi kui ka telefoninumbrit SMS teavituseks.

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna lisas päevakorda infopunkti, milles andis teada, et Riigikogu kultuurikomisjonile saadetakse põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muutmise seaduse eelnõu (349 SE) rakendusaktina tehnilise parandusega ministri määruse eelnõu.

Valitsus kinnitas rahandusministeeriumi kantsleriks Merike Saksa (pvk nr 16) ja Euroopa Kohtu Eesti kohtuniku kandidaadiks Küllike Jürimäe (pvk nr 18).

Valitsuse istungi kommenteeritud päevakord: https://valitsus.ee/uudised/valitsuse-18321-istungi-kommenteeritud-paevakord

Pressikonverentsil osalevad peaministri ülesannetes riigihalduse minister Jaak Aab; rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus, tervise- ja tööminister Tanel Kiik ning infotehnoloogia- ja ettevõtlusminister Andres Sutt.

Koroonaviiruse leviku ohu vähendamiseks toimub valitsuse pressikonverents virtuaalselt algusega kell 12. Palume pressikonverentsil osaleda soovivatel ajakirjanikel anda sellest teada aadressil press@riik.ee

Valitsuse pressikonverentsi saab vaadata veebiülekandena reaalajas: https://www.youtube.com/ValitsuseUudised/live

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

üksus