Valitsus pidas istungi, pressikonverentsil: Helme, Aab, Kiik ja Reinsalu

31.10.2019 | 10:23

Uudis
    • Jaga

Stenbocki maja, 31. oktoober 2019 – Valitsus kiitis tänasel istungil heaks päevakorrapunktid 1–11.

Kultuuriministrit asendava rahvastikuministri ettepanekul lisati päevakorda ning võeti vastu punkt „Raha ettenägemine kultuuriministeeriumile Vabariigi Valitsuse sihtotstarbelisest reservist Tallinnas toimuva JCI (Junior Chamber International) maailmakongressi 2019 korraldamiseks“.

Valitsus otsustas suunata kultuuriministeeriumile 2019. aasta sihtotstarbelisse reservi 150 000 eurot, mis on mõeldud rahvusvahelise ettevõtlike noorte organisatsiooni JCI maailmakongressi 2019 Tallinnas korraldamise toetamiseks. Konverentsi eelarve on kokku kaks miljonit eurot, millest poole katavad osalustasud ja ülejäänu partnerite rahalised ning mitterahalised toetused.

Tegemist on rahvusvahelise ettevõtlike noorte organisatsiooni JCI iga-aastase konverentsiga, mille korraldusõiguse 2019. aastaks võitis Eesti. See toimub 4. kuni 8. novembrini. Ürituse eesmärk on pakkuda osalejatele tipptasemel konverentsielamust ning tutvustada Eestit suurepärase äri- ja ettevõtluskeskkonnana ning turismi sihtkohana.

Konverentsile oodatakse ligi 5000 osalejat enam kui sajast riigist. Praeguseks on konverentsile registreerunud 98 riigist 3500 osalejat, neist suurimad delegatsioonid on Soomest ja Jaapanist. Suured delegatsioonid tulevad ka Koreast, Hong Kongist, Taiwanist, Taanist, Šveitsist, Saksamaalt ja Hollandist.


Kell 12 algaval pressikonverentsil osalevad peaministrit asendav siseminister Mart Helme, riigihalduse minister Jaak Aab, sotsiaalminister Tanel Kiik ning välisminister Urmas Reinsalu.

Istungi kommenteeritud päevakord: https://www.valitsus.ee/et/uudised/valitsuse-31102019-istungi-kommenteeritud-paevakord

Valitsuse pressikonverentsi saab vaadata veebiülekandena reaalajas: https://www.youtube.com/ValitsuseUudised/live

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-