Valitsus pidas istungi, pressikonverentsil: Kallas, Aab, Kruuse ja Kiik

15.04.2021 | 10:15

Stenbocki maja, 15. aprill 2021 – Valitsus kiitis istungil esitatud kujul heaks päevakorrapunktid 1-11. Päevakorda lisati üks teema, mis avati aruteluks ja kiideti heaks.
    • Jaga

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik lisas päevakorda tervise infosüsteemi põhimääruse muutmise, mis kiideti heaks.

Määrust muudetakse viisil, mis võimaldab tervise infosüsteemil (TIS) hakata koostama vastavustõendit COVID-19 viiruse vastu vaktsineerimise kohta. Vaktsineerimise vastavustõendi vormistamise peab algatama inimene ise TIS-i veebikeskkonnas digilugu.ee . Vastavustõendile lisatakse QR kood, mille alusel on võimalik kontrollida esitatud andmete tõesust ja ajakohasust. Kinnitatud andmeid on võimalik inimesel alla laadida ja esitada kolmandale osapoolele, näiteks piiriületusel QR koodi abil. Digiloos vastavustõendi tellimine on tasuta.

Vastavustõend järgib Euroopa Liidu rohelise digitõendi ettepaneku andmekoosseisu, et tagada tulevikus rahvusvaheline ühilduvus. Muudatus on otseselt seotud ka Euroopa Komisjoni rohelise digitõendi ettepanekuga.

Määruse rakendamise kulu on hinnanguliselt 210 000 eurot ning on seotud TIS-i kesksüsteemi arendustöödega, mis kaetakse 2021. a riigieelarve lisaeelarve vahenditest. Määrus jõustub üldises korras.

Valitsuse istungi kommenteeritud päevakord: https://valitsus.ee/uudised/valitsuse-154-istungi-kommenteeritud-paevakord

Pressikonverentsil osalevad peaminister Kaja Kallas, riigihalduse minister Jaak Aab, maaeluminister Urmas Kruuse ning tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Koroonaviiruse leviku ohu vähendamiseks toimub valitsuse pressikonverents virtuaalselt algusega kell 12. Palume pressikonverentsil osaleda soovivatel ajakirjanikel anda sellest teada aadressil press@riik.ee

Valitsuse pressikonverentsi saab vaadata veebiülekandena reaalajas: https://youtu.be/LGkkZj7NKbs

Venekeelse sünkroontõlkega pressikonverents on jälgitav lingilt: https://youtu.be/S68hP7Hoe74

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

üksus