Valitsus pidas istungi, pressikonverentsil: Kallas, Aab, Riisalo ja Liimets

03.06.2021 | 10:27

Stenbocki maja, 3. juuni 2021 – Valitsus kiitis istungil esitatud kujul heaks päevakorrapunktid 1-8. Täiendavalt lisati päevakorda kaks otsuse eelnõu, mis kiideti heaks.
    • Jaga

Esiteks lisas rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus päevakorda pandikirja seaduse muutmise eelnõu. Eelnõu eesmärk on võtta üle EL direktiiv 2019/2162, mis käsitleb pandikirjade emiteerimist ja pandikirjade avalikku järelevalvet. Lisaks toetab eelnõu Baltikumi ülese ühtse pandikirjade turu loomist, selleks ühtlustatakse pandikirjade emiteerimise nõuded kolmes Balti riigis. Analoogselt valitsuses heakskiidetud eelnõuga muudavad oma pandikirjade regulatsiooni ka Läti ja Leedu.

Riigisekretär Taimar Peterkop lisas päevakorda COVID-19 piiranguid leevendava korralduse, millega lubatakse pealtvaatajad spordivõistlustele ning spordi- ja liikumisüritustele. Korraldus kiideti heaks ja valitsuse kommunikatsioonibüroo saadab selle kohta eraldi teate.

Valitsuse istungi kommenteeritud päevakord: https://valitsus.ee/uudised/valitsuse-36-istungi-kommenteeritud-paevakord

Valitsuse pressikonverents toimub alates tänasest taas Stenbocki maja pressiruumis ja algab tavapärasel ajal kell 12. Pressikonverentsil osalevad peaminister Kaja Kallas, riigihalduse minister Jaak Aab, sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo ja välisminister Eva-Maria Liimets.

Valitsuse pressikonverentsi saab vaadata veebiülekandena reaalajas: https://youtu.be/xvdoUIhS6TU

Venekeelse sünkroontõlkega pressikonverents on jälgitav lingilt: https://youtu.be/_q1f5TB_-MQ

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

üksus