Valitsus pidas istungi, pressikonverentsil: Kallas, Kiik, Lauri ja Liimets

20.05.2021 | 09:55

Stenbocki maja, 20. mai 2021 – Valitsus kiitis istungil esitatud kujul heaks päevakorrapunktid 1-14. Istungile lisati kaks teemat.
    • Jaga

Välisminister Eva-Maria Liimets lisas istungile punkti suursaadiku tagasikutsumise kohta, mis kiideti heaks.

Kultuuriminister Anneli Ott lisas istungile valitsuse 30. jaanuari 2021. a korralduse nr 47 „Karantiini kehtestamine koroonaviirusest SARS-CoV-2 põhjustatud COVID-19 haiguse diagnoosiga isikutele, nende isikutega koos elavatele või samas elukohas püsivalt viibivatele või haiguse diagnoosiga isikuga muul viisil lähikontaktis olnud isikutele“ muutmise. 

Heakskiidetud korraldusega nähakse ette erand võrkpalli meeste Euroopa Kuldliiga turniiri korraldamiseks Tartus 28.–30. mail. Võistkonnad viibivad Eestis 27.05.–02.06., mis võimaldab positiivse COVID-19 proovi andnud isikuga lähikontaktis olnud delegatsiooni liikmetel pärast lisatestimist negatiivse testitulemuse korral treeningute korraldamist ja võistlemist jätkata. Erandi tegemine on vajalik, sest turniir on Eestile oluline majanduslikult ja kõrge sportliku tasemega. 

Valitsuse istungi kommenteeritud päevakord: https://valitsus.ee/uudised/valitsuse-205-istungi-kommenteeritud-paevakord.

Kell 12 ministeeriumite ühishoones (Suur-Ameerika 1) algaval pressikonverentsil osalevad peaminister Kaja Kallas, tervise- ja tööminister Tanel Kiik, justiitsminister Maris Lauri ning välisminister Eva-Maria Liimets.

Palume pressikonverentsist osavõtvatel ajakirjanikel kanda kohapeal maske ja jälgida, et ühest toimetusest ei oleks kohapeal rohkem kui kaks inimest. Auditooriumi vajadusi arvestades esinejad kõnelemise ajal maski ei kanna. Pärast pressikonverentsi ametliku osa lõppu palume intervjuusid teha hajutatult.

Valitsuse pressikonverentsi saab vaadata veebiülekandena reaalajas: https://youtu.be/vgqtrDKhl7M

Venekeelse sünkroontõlkega pressikonverents on jälgitav lingilt: https://youtu.be/rvRVvuMn1jg

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

üksus