Kaja Kallas alustab täna visiiti Ukrainasse

17.05.2021 | 05:28

Stenbocki maja, 17. mai 2021 – Peaminister Kaja Kallas lendab täna pärastlõunal Ukrainasse, et innustada partnerriiki edendama reforme ja tutvuda olukorraga konfliktipiirkonnas riigi idaosas.
    • Jaga

„Minu eesmärk on kinnitada üle Eesti toetus Ukraina Euroopa teekonnale ajal, mil olukord Ukraina piiridel Venemaa tegevuse tõttu on jälle pingestunud, ja arutada koostööd reformide elluviimisel. Eesti jaoks on Ukraina kõige olulisem arengukoostööpartner, keda aitame eelkõige hariduse ja ettevõtluse valdkonnas, heade valitsemistavade juurutamise ning avaliku sektori digilahenduste arendamisega,“ ütles Kallas.

Täna kohtub Eesti peaminister Kiievis oma Ukraina kolleegi Denõs Šmõhaliga, homme suundub ta koos Ukraina okupeeritud alade asepeaministri Oleksii Reznikoviga Luhanski oblastisse, kus tutvub kontrollpunktidega ning saab ülevaate ÜRO Pagulaste Ülemvoliniku Ameti humanitaarprojektidest. Eesti toetab sõjapiirkonnas mitut koolilaste heaolule ja võrdsetele haridusvõimalustele pühendatud algatust, samuti aitab varustada internetiga kahte kohalikku küla ning osutab humanitaarabi vähekindlustatud peredele. Samuti aitab Eesti likvideerida eelmisel aastal piirkonda laastanud ulatuslike metsapõlengute tagajärgi.

Sama päeva õhtul kohtub Kaja Kallas Kiievis krimmitatarlastega. Kolmapäeval ootavad teda kohtumised Ukraina välisminister Dmõtro Kuleba ja president Volodõmõr Zelenskiga. Peaminister naaseb Tallinna kolmapäeva pärastlõunal.

Eesti ja Ukraina peaministri pressikonverentsi saab jälgida otseülekandes siin: https://www.youtube.com/watch?v=Zz7SYG7DSDM

Kontakt ajakirjanikele kohapeal:

peaministri nõunik Maris Lindmäe

Tel. +372 522 2426

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-