Kallas Kosovo presidendile: toetame teid eurointegratsiooni teel

10.06.2021 | 16:57

Stenbocki maja, 10. juuni 2021 – Peaminister Kaja Kallas kinnitas Kosovo presidendi Vjosa Osmani-Sadriuga kohtudes, et Kosovo edusammud tugevdavad kogu Euroopat ning Eesti toetab Kosovot eurointegratsiooni teel.
    • Jaga

Peaminister Kallas märkis, et Eesti oli üks esimesi Kosovo iseseisvuse tunnistajaid 2008. aastal. „Meie jaoks on oluline stabiilne, sõltumatu ja tugeva majandusega Kosovo ning stabiilsus ja rahu Lääne-Balkanil. Kõige olulisem on uskuda, et teie riigi tulevik on teie enda kätes,“ sõnas ta.

Kallas rõhutas, et edu võtmeks on jätkata reformide läbiviimist ja organiseeritud kuritegevuse vastast võitlust. „Eesti on tänaseks ühinenud nii Euroopa Liidu kui NATO-ga ning me teame, et liitumiseks vajalikud reformid ei olnud lihtsad, kuid kasulikud meile endile. Kõigi vajalike kriteeriumite täitmisel võib Kosovo olla kindel, et Eesti toetab teid Euro-atlandi teekonnal,“ kinnitas peaminister.

Ta lisas, et Eesti on valmis Kosovot abistama ning jagama oma ülemineku- ning reformikogemusi. „Eesti on valmis panustama valdkondades, kus meil on pakkuda kasulikke oskusi ja kogemusi. Näiteks õigusriigi ja hea valitsemistava juurutamisel või e-riigi lahenduste väljaarendamises,“ ütles Kallas.

Kosovo presidendiga oli juttu ka arengutest Lääne-Balkanil, mille juures peaminister Kallas tõstis esile konstruktiivse koostöö olulisust kõigi naabritega.

Fotod kohtumiselt: https://flic.kr/s/aHsmVY9t7P

Valitsuse kommunikatsioonibüroo