Peaminister Kaja Kallas Washingtonis: koos USAga saame tagada oma julgeoleku nii füüsilises kui ka küberruumis

14.07.2021 | 20:30

Washington DC, 14. juuli 2021 - Peaminister Kaja Kallas kohtus eile ja täna Ameerika Ühendriikide Senati ja Esindajatekoja relvajõudude komitee juhtide ning Balti parlamendirühma esindajatega, et tagada USA Kongressi kindel tugi meie regiooni julgeolekule.
    • Jaga

Eesti hindab kõrgelt Ameerika Ühendriikide panust nii NATO-sse kui ka konkreetselt meie regiooni julgeolekusse. Kaitsekoostöö Ühendriikidega on Eesti julgeoleku üks põhilisi tugisambaid. Mul on hea meel, et koostöö on üha tihenemas ning Balti Julgeolekuinitsiatiiv annab meie ümbruskonnas kindlust kõigile riikidele,” ütles Kallas. Kahjuks on ka meie lähiriikides näha ohumärke, sealhulgas sellest, kuidas rännet kasutatakse poliitilise relvana. Lisaks traditsioonilistele ohtudele peame tähelepanu pöörama ka küberruumis toimuvale. Rünnakud elutähtsa taristu vastu on muutunud sagedaseks ning nende vastu saame seista vaid ühiselt,” lisas peaminister. Peaminister rõhutas ka seda, kui oluline on ELi ja USA ühine tegutsemine, nii julgeoleku, sh küberjulgeoleku vallas, aga ka kliimaküsimustes ja majandussidemete hoidmisel.

Eile kohtus peaminister Senati relvajõududekomitee juhi Jack Reediga, et rääkida julgeolekuolukorrast ning kaitsepoliitikast. Täna kohtus Kallas senaator Chuck Grassleyga, kes on olnud Senati Balti parlamendirühma asutajaliige aastast 1997 ja juhtinud rühma viimased neli aastat. Peaminister tänas Grassleyt tema rolli eest Balti riikide huvide eest seismisel ja suurepärase koostöö eest.

Peaminister kohtus täna ka kongresmenide Ruben Gallego ja Don Baconiga, et rääkida Balti Julgeolekuinitsiatiivist. Senaator Grassley ja Esindajatekoja liikmete Gallego ja Baconi eestvedamisel loodi eelmisel aastal Balti Julgeolekuinitsiatiiv, millega Balti riikidele eraldati kaitsevõime tugevdamiseks 168,7 miljonit dollarit. Selle edasise mahu üle otsustatakse Senati ja Esindajatekoja relvajõudude komisjonides järgmiste kuude jooksul.

Kallas kinnitas kohtumistel ka Eesti kindlat poliitikat hoida kaitsekulud kahe protsendi tasemel sisemajanduse kogutoodangust.

Kallas esineb kohe mõttekojas Atlantic Council digipoliitika ja rahvusvaheliste suhete teemal ja tutvustab sügisel toimuvat Tallinna digitippkohtumist. Esinemise otseülekannet saab vaadata siin: https://www.atlanticcouncil.org/event/trusted-connectivity-securing-digital-infrastructure-in-an-era-of-strategic-competition-with-china/

Fotod kohtumistest: https://flic.kr/s/aHsmWdeGZH

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

üksus