Valitsus rahastab 3 miljoni euroga Estonia täiendavate asjaolude uurimist

04.02.2021 | 12:41

Stenbocki maja, 4. veebruar 2021 – Valitsus tegi kabinetinõupidamisel otsuse rahastada Ohutusjuurdluse Keskust 3 miljoni euroga parvlaev Estonia hukkumise uute asjaoludega seotud allvee-uuringute läbiviimiseks.
    • Jaga

Peaminister Kaja Kallase sõnul on valitsuse jaoks oluline, et uute asjaolude väljaselgitamine toimub Eesti Ohutusjuurdluse Keskuse koordineerimisel, sõltumatult ning Eesti, Soome ja Rootsi ohutusjuurdluse asutuste koostöös. „Valitsus annab Ohutusjuurdluse Keskusele kindluse jätkata allveeuuringute ettevalmistamist. Soovime, et nad oleksid ettevalmistustega valmis, kui Soome ja Rootsi seadused allveeuurimisega alustamist lubavad,“ ütles peaminister.

Kaja Kallase sõnul kinnitas valitsuskabinet tänase otsusega seisukohta, et parvlaev Estonia hukkumise uute asjaolude täiendav uurimine peab olema läbi viidud viisil, mis on usaldusväärne, läbipaistev ning omaste esindusorganisatsioone kaasav.

Allvee-uuringuteks sobiliku juriidilise raamistiku leidmiseks andis valitsuskabinet Välisministeeriumile ja Riigikantseleile ülesande jätkata konsultatsioone Rootsi ning Soome ametiasutustega.

Lisainfo:
Rasmus Ruuda
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium
5344 4417
press@mkm.ee


Jens Haug
Ohutusjuurdluse Keskuse juht
5035511

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

üksus